[ad_1]

رضا گروسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال ۲ هزار فرصت شغلی در بخش مسکن و شهرسازی استان قزوین هدفگذاری شده است.

وی اضافه کرد: تعهد اشتغال استان در سال ۱۳۹۸ نیز، ۱۶ هزار و ۳۷۵ فرصت شغلی بود که ۱۷ هزار و ۱۸۳ نفر اشتغالزایی معادل ۱۰۴.۹ درصد تحقق یافت.

این مسوول با اشاره به کاهش نرخ بیکاری استان، افزود: این نرخ در پاییز ۹۸، ۱۰.۲ درصد بوده که نسبت به پاییز سال ۹۷(۱۱.۱ درصد)، ۰.۹ درصد کاهش داشته است.

گروسی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان و وضعیت اقتصادی کشور، گفت: قطعا با اتکا بر ظرفیت‌های داخلی و هم افزایی میان دستگاه‌ها می‌توان بسیاری از مشکلات موجود را حل کرد و گام‌های بلندی را برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی برداشت.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی، افزود: سال گذشته یک هزار و ۵۵۷ طرح روستایی حدود ۲۱۰ میلیارد تومان تسهیلات معادل ۷۵ درصد اعتبار تخصیصی را دریافت کردند که نقش موثری در اشتغالزایی در مناطق روستایی داشت.

گروسی گفت:سال گذشته بانک‌های عامل استان از قبیل صندوق کارآفرینی امید، کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و… همکاری خوبی در پرداخت تسهیلات داشتند و امیدواریم در سال جاری نیز همکاری مطلوب آنها را برای تحقق تعهد اشتغال استان شاهد باشیم.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *