[ad_1]

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی هلال احمر قم، هادی سلیمی در خصوص خدمات امداد و نجات هلال احمر قم در سال‌جاری بیان کرد: در این مدت، ۱۲ مورد حادثه جاده ای، ۴۲ مورد خدمات حضوری، ۱۰ مورد سیل و آبگرفتگی و ۳ مورد حوادث کوهستان گزارش شد.

وی افزود: مجموع کل حادثه دیدگان ۳۳۸ تن اعلام شد که در این میان ۵۶ تن در حوادث جاده ای، ۴۵ تن در خدمات حضوری، ۲۲۷ تن در آبگرفتگی و ۱۰ تن نیز در کوهستان دچار حادثه شدند.

سلیمی خاطرنشان کرد: همچنین مجموع کل آسیب دیدگان ۳۳۲ تن شامل ۵۰ تن در حوادث جاده ای و ۴۵ تن در خدمات حضوری، ۲۲۷ تن در سیل و آبگرفتگی و ۱۰ تن نیز در کوهستان بوده‌است.

وی تصریح کرد: مجموع کل نجات یافتگان نیز ۴۰ تن بودند که در خدمات حضوری تحت مداوا قرار گرفتند، در این حوادث ۷۸ تیم عملیاتی و ۴۹ دستگاه آمبولانس اعزام شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم گفت: در میان حوادث ۲مورد عملیات اطفاء حریق و ۱۲ مورد عملیات رها سازی نیز انجام شد.

وی اظهار داشت: میانگین زمان اطلاع رسانی حوادث جاده ای از زمان وقوع حادثه تا اطلاع به جمعیت ۲۰ دقیقه و میانگین زمان حضور در صحنه عملیات حوادث جاده ای از اطلاع به جمعیت تا حضور در صحنه نیز ۱۳ دقیقه و ۵۵ ثانیه و میانگین مدت زمان عملیات در حوادث جاده ای از آغاز تا پایان عملیات ۱ ساعت و ۶ دقیقه و ۳۰ ثانیه است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.