افرادی که دارای مدرک کاردانی در رشته های پزشکی هستند و قصد دارند دوباره ثبت نام کنند و مطالعه کنند و در کنکور سراسری 97 شرکت کنند باید تا 22 شهریور 97 (برای ورودی مهر) و 30 بهمن 97 (برای ورودی) مجدداً برنامه نیروی انسانی داشته باشند. از بهمن). خودت را کامل کن کلیه دانشجویانی که سعی در شرکت در آزمون و ثبت نام در آزمون سراسری 97 دارند یا قصد ترک تحصیل را دارند باید فرم شماره 3 را تکمیل کنند. پر کردن این فرم یک تسویه حساب و آموزش رایگان و وام از صندوق رفاه در نظر گرفته می شود. ضروری نیست که این فرم قبل از 30 مارس 1996 تکمیل شود. آنچه مهم است این است که تاریخ انصراف قطعی دانشجو قبل از اول مارس 1996 است ، بنابراین تسویه حساب برای آموزش رایگان پس از اطمینان از تعویق انجام می شود. پذیرش در آزمون ورودی 97.

دانشجویانی که در دوره روزانه تحصیل و لغو می کنند و دوباره در یک دوره روزانه از طریق آزمون سراسری 97 پذیرفته می شوند ، از پرداخت شهریه لغو (شهریه رایگان) معاف می شوند. بنابراین اگر دانشجویان بخواهند از این سمت خارج شوند ، می توانند روزانه شرایط ترک دانشگاه را مطالعه کنند تا شرایط ترک دانشگاه را بدانند و تصمیمات بهتری بگیرند.

اگر شخصی که در کنکور شرکت می کند ، آقا است و قصد شرکت در کنکور سراسری 97 را دارد ، باید از شرایط معافیت تحصیلی آگاهی داشته باشد. اگر دانشجو دانشجوی مقطع اول است که قصد فسخ دارد ، می تواند حداکثر یک سال از لغو تعلیق استفاده کند.

حتما بخوانید: شرایط لغو تحصیل و شرکت مجدد در آزمون ورودی

حتما بخوانید: معافیت تحصیلی

زمان و نحوه ثبت نام آزمون سراسری 98
طبق روال سالهای گذشته ، امسال ثبت نام در آزمون سراسری فقط بصورت آنلاین و در وب سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. قبل از ثبت نام در آزمون سراسری ، لازم است به توضیحات ارائه شده توسط سازمان سنجش در کتابچه راهنمای انتخاب رشته توجه کرده و مدارک لازم را برای شرکت در امتحان تهیه کنید.

زمان ثبت نام از اول تا 8 فوریه خواهد بود و در صورت ایجاد تغییر در این تاریخ ، سایت سازمان سنجش فوراً به داوطلبان اطلاع می دهد. قبل از ثبت نام ، شما باید مدارکی مانند عکس و اطلاعاتی مانند دیپلم و کد سوابق تحصیلی قبل از دانشگاه خود را تهیه کرده یا گروه خود را مشخص کنید و سپس ثبت نام خود را آغاز کنید. باز هم فراموش نکنید که کتابچه را با دقت و دقت بخوانید ، زیرا پشیمانی بی فایده است. داوطلبان می توانند در گروه های مختلف آزمایشی ریاضیات ، آزمایش ، علوم انسانی ، زبان و هنر برای کنکور سراسری 97 شرکت کنند.

طبق روال ، هر داوطلب مجاز به ثبت نام و شرکت در 3 آزمون ورودی است. با توجه به رشته تحصیلی شما ، داوطلب باید در یکی از رشته های ریاضی ، تجربی یا علوم انسانی شرکت کند و در صورت تمایل و شرایط لازم ، می تواند در یکی از رشته های شناور زبان یا هنر ثبت نام کند. البته در صورت تمایل می توانید در هر دو زمینه شناور نیز ثبت نام کنید. برای شرکت در آزمون ورودی زبان و هنر ، باید کارت اعتباری جداگانه خریداری شود.

خوشبختانه امتحان ورودی امسال پس از گذشت چند سال کاملاً برطرف شد ، وقتی مشکلی در تقارن ماه مبارک رمضان با تیرماه رخ داد و زمان برگزاری کنکور سراسری 97 به روال قبلی خود ، در اوایل تیرماه بازگردد. . کنکور سراسری 97 روزهای پنجشنبه ، 28 تیر و جمعه 29 تیر 96 برگزار می شود. زمان اعلام نتایج آزمون ورودی امسال احتمالاً طبق روال سالهای گذشته یعنی دهه دوم مرداد خواهد بود. ، و نتایج پذیرش نهایی احتمالاً در دهه سوم شهریور اعلام خواهد شد.

حتما بخوانید: زمان برگزاری کنکور سراسری 98-99

تأثیر سهمیه در کنکور سراسری 98
دانشجویانی که در آزمون ورودی دارای سهمیه سهمیه هستند ، مایل هستند اطلاعاتی در مورد تأثیر سهمیه کسب کنند. از جمله مواردی که در سهمیه آزمون ورودی گنجانده شده است ، تأثیر سهمیه منطقه ، جانبازان ، ایثارگران ، خانواده های شهدا و مبارزان است که به طور جداگانه توضیح خواهیم داد. سهمیه مناطق مربوط به محل سکونت و تحصیلات داوطلبان است که برای تعیین سطح زندگی و رفاه داوطلبان در نظر گرفته می شود و از محرومان تا مرفه دسته بندی می شود. خانواده هایی که پدر خانواده خانواده آن شهید یا جانباز هستند یا ایثارگر هستند نیز در آزمون ورودی سهمیه خاصی دارند.

سایت مرجع

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *