[ad_1]

این نوجوان ، جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: به دلیل گرانی اسلحه قادر به خرید آن نیستم از این رو با لوله فلزنی آب، مدت یک هفته طول کشید تا توانستم تپانچه  تمرینی بسازم.

وی اضافه کرد: هم اینک با این تپانچه در دوران کرونایی در خانه تمرین می کنم تا شرایط عادی شود و  بتوانم در سالن تیراندازی شهرستان ارسنجان  تمرینات خود را دنبال کنم.

این نوجوان که ۱۱ سال سن و  سه مقام استانی در رشته تیراندازی دارد ، ادامه داد:  ارسنجان از نظر  استعداد در این رشته در فارس بی نطیر است و از مدیرکل ورزش و جوانان و دیگر مسوولان استان  می خواهیم تجهیزات مورد نیاز این رشته برای علاقه مندان را که تعدادشان زیاد است فراهم کنند.

دهقانی افزود: برای پُر کردن اوقات فراغت قالی بافی می کنم و هدفم رسیدن به تیم ملی تیراندازی است و در راه رسیدن به این هدف آنقدر تمرین می کنم تا به آن دست یابم البته نه با تپانچه ای که با لوله آب ساخته شده است.

 انتظار از مدیرکل ورزش و جوانان فارسنایب رییس هیات تیراندازی شهرستان ارسنجان هم با تایید گفته ها و اقدامات علی دهقان به ایرنا گفت: علی دهقان که قهرمان استان است سلاح برای تمرین ندارد از این رو مجبور شده است با لوله آب تپانچه تمرینی بسازد.

زهرا صبری ادامه داد: سالن تیراندازی بسیار خوبی در شهرستان ارسنجان داریم که مربوط به شهرداری است و با وجود یک سالن خوب، اما نیاز به تجهیزات داریم و هم اینک هم علاقه مندان به این رشته با وجود بیماری خطرناک کرونا مجبورند در خانه تمرین کنند.

وی گفت: در دیداری که حیدرعلی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان فارس از این سالن داشت قول داد تا پایان استفند ماه ۹۸  یک دست لباس تیراندازی و  ۲  قبضه اسلحه در اختیار  هیات تیراندازی قرار گیرد اما هنوز محقق نشده است.

صبری  که مربی تیراندازی شهرستان ارسنجان است بیان داشت: ارسنجان در رشته تیراندازی دارای استعدادهای سرشاری است ، از مدیرکل ورزش و جوانان می خواهم به دلیل تلاش نوجوانان هر چه زودتر وعده ها را عملی کنند چرا که چندین تیرانداز این شهرستان به عضویت تیم فارس برای حضور در رقابت های کشوری در آمده‌اند. 

ارسنجان از شهرستان های شرقی فارس است که مرکز آن با شیراز حدود ۱۲۰ کیلومتر فاصله دارد. 

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.