[ad_1]

محمدرضا صباغیان شنبه شب در جمع اعضای کارگروه توسعه شهرستان به خدمات انقلاب اسلامی در روستاها اشاره کرد و افزود: اقدام‌های خوبی برای رفاه مردم و ماندگاری آنها در این مناطق در ۴۰ سال گذشته انجام شده است .

وی ادامه داد: تداوم فعالیت‌های عمرانی در روستاها بر حسب نیاز و در کنار آن توجه به جوانان و بسترسازی برای برنامه‌های فرهنگی و ورزشی و همچنین اشتغال باید محور قرار گیرد .

نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: انجام امور عمرانی و فرهنگی در روستاها به همکاری،  پیگیری و مشارکت مردم و خیران در کنار طرح‌های دولتی نیاز است .

صباغیان گفت: به رغم برخی محدودیت‌های اقتصادی و تحریم‌ها کارهای خوبی در روستاها با همت و همراهی مردم و پیگیری مسوولان صورت گرفته و باید این رویه بر حسب ضرورت ادامه یابد.

خیران و سرمایه‌گذاران همراهی کنند

همچنین فرماندار مهریز گزارشی از آخرین وضعیت شهرستان و اقدام‌های انجام شده در ارتباط با توسعه همه جانبه بر اساس نیازها و مطالبات اشاره کرد و پیگیری نماینده مجلس برای جذب بودجه بیشتر را خواستار شد.

رضا زارع‌زاده افزود: به برکت انقلاب اسلامی و همچنین تلاش دولت اکثر زیرساخت‌های توسعه در شهر و مناطق روستایی فراهم است و با همکاری و پیگیری کارهای مناسبی صورت گرفته است .

وی به اهمیت جلب و جذب بخش‌خصوصی و خیران برای ورود به همکاری در اجرای طرح‌های تولیدی و اشتغالزایی به عنوا رویکرد شهرستان در سال‌جاری اشاره کرد و همکاری همگان را خواستار شد.

فرماندار مهریز گفت: شهرک‌های صنعتی منطقه و دهستان‌های شهرستان از ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری به خصوص در بخش گردشگری و کشاورزی برخوردارند که باید از آنها بنحو مناسب بهره گرفت .

زارع‌زاده تاکید کرد: برای توسعه پایدار که جزو سیاست‌های مهم دولت است نقش بخش‌خصوصی و خیران برجسته دیده شده و فرصتی است تا از آن برای سرمایه‌گذاری و خدمت به مردم استفاده کرد.

عمران روستاها بودجه ملی نیاز دارد 

 همچنین بخشدار مهریز گفت: آبرسانی به برخی مناطق روستایی به خصوص مزارع شور در این بخش به تامین اعتبار از منابع ملی دارد که امیدواریم با پیگیری نماینده مجلس شاهد تحقق آن باشیم.  

مهدی دهقانی‌زاده با بیان اینکه آبرسانی روستایی اولویت جدی دولت در بخش آب است ادامه داد: برای تکمیل پروژه آبرسانی به مزارع شور و برخی مناطق دیگر بخش، نیاز به اعتبارات ملی است. 

وی از نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی خواست تا از طریق وزارت نیرو پیگیر تامین اعتبار لازم برای تکمیل این پروژه ملی شود که انجام آن موجب اعتماد مردم و رضایتمندی می‌شود. 

مطالبات مردم پیگیری می‌شود  

همچنین صباغیان با بیان اینکه مجلس نگاه ویژه‌ای به آبرسانی در مناطق روستایی دارد قول مساعد برای پیگیری این موضوع داد.     

در این نشست در خصوص خیابان شهید منتظری، پاسگاه شهیدمدنی، راه آهن اقلید، یزد، مهریز، ۲ بانده شدن جاده دهستان تنگچنار، آسفالت دهستان میانکوه ، بخش شدن دهستان بهادران، ایجاد شهرک و مهمان شهر شهروندان خارجی بحث و تبادل نظر شد.

شهر امروزی مهریز از ادغام و به هم پیوستن پنج سکونتگاه به نام‌های بغدادآباد،  مهرپادین ، مزویرآباد، استهریج و منگاباد به وجود آمده است.

مهریز ۶۰۰ اثر تاریخی شناسایی‌ شده دارد و باغ پهلوان پور، قنات حسن‌آباد مشیر و دهنو در فهرست آثار سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد(یونسکو) ثبت شد.

بنای اولیه مهریز به مهرنگار دختر انوشیروان ساسانی به قبل از اسلام نسبت می‌دهند.

از جمعیت ۵۰ هزار نفری مهریز ۳۰ درصد در پنج دهستان ارنان ، خورمیزات ، تنگچنار ، بهادران و میانکوه در ۱۴۰ روستا زندگی می‌کنند.

مرکز این شهرستان  در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.