[ad_1]

 آیین گشایش بوستان امید شامگاه شنبه با حضور مردم ، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار کرج در ورودی شمال شرقی این کلانشهر برگزار شد.

پیمان بضاعتی پور رییس سازمان سیما، منظر و زیباسازی شهرداری کرج گفت : این پروژه منحصر به فرد به عنوان نماد ورودی شمال شرقی کرج با استفاده از معماری ویژه احداث شده که از جلوه خاصی برخوردار است .

وی بیان داشت : بوستان امید حدود سه هکتار وسعت دارد که ۶ هزار متر مربع دیوارعمودی با استفاده از گلدان های بتونی در آن احداث شده است.

  دیوارسبزعمودی این منظره دیدنی دارای۵۰هزار فلاور باکس، ۱۰۰ هزار گونه گیاهی مقاوم به کم آبی و با زمان گل دهی مناسب است.

وی با اشاره به اینکه مسیر پیاده راه به صورت شیب راهه در ضلع غربی پارک امید احداث شده است، عنوان کرد: این پیاده راه تا ضلع شمالی دیواره عمودی کار شده ادامه می یابد تا مردم بتوانند از چشم انداززیبای پارک استفاده کنند.

بضاعتی پور در ادامه با بیان اینکه ارزش پروژه حدود ۳۰ میلیارد تومان است، گفت: از این میزان بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان طی حدود هشت سال گذشته برای اقداماتی از جمله عملیات عمرانی، خاکبرداری و غیره در محل پروژه پارک امید صرف شده است، از طرفی سازمان سیما و منظر نیز حدود پنج میلیارد تومان اعتبار  برای مناسب سازی فضاها و ایجاد فضای سبز در این پروژه هزینه کرده است.

وی بیان داشت: از ظرفیت کارگاه ها و کارکنان سازمان سیما، منظر در جهت  طراحی و احداث نیمکت ها، انجام نور پردازی ها و ساخت نرده ها در پارک امید استفاده شده است.

رییس سازمان سیما، منظر،فضای سبز شهری کرج با تاکید بر همراهی خوب شورای شهر کرج در پیشبرد اقدامات توسعه ای فضای سبز در این کلانشهر گفت: در این راستا هیچ لایحه و مصوبه ای از سوی شورای شهر کرج به ما برگردانده نشد، شهردارکرج نیز با تزریق به موقع نقدینگی به پروژه ها نقش مهمی در پیشبرد و افتتاح سریع این برنامه ها ایفا کرده است.

بضاعتی پور اظهار داشت: بهسازی، زیباسازی و مناسب سازی ورودی های شهر جزو برنامه های شهرداری و شورای شهر کرج است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بالغ بر پنج میلیارد تومان برای بهسازی ورودی شرقی شهر کرج اختصاص پیدا کرد، گفت: طی مدت ۱۸ ماه فضای کنونی تحت عنوان پارک امید با مساحت حدود سه هکتار ایجاد شد.

وی در پایان به شهروندان این نوید را داد که تا پایان سال جاری حداقل ۱۰ پروژه با کبفیت پروژه پارک امید در شهر کرج افتتاح شود و افزود: در این راستا در گام نخست تا دو هفته دیگر آئین رونمایی از پیاده راه حاشیه رودخانه کرج محدوده پارک شهید چمران عملیاتی می شود

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *