روند تولید میلگرد و انواع آن

زیرا داشتن اطلاعات در مورد بخشهای مورد استفاده قیمت میلگرد در اینجا انواع مناسب ضروری است. در این مقاله ، ما همه چیزهایی را که باید در مورد نحوه تولید میلگرد و انواع آن بدانید برای شما تعریف خواهیم کرد. در این مقاله مواد اولیه تولید میلگرد به کاربرد آنها در صنعت پرداخته شده است.

مواد اولیه برای تولید میلگرد

ماده اولیه میلگرد فولاد کربن است. جالب است بدانید که از قیمت میلگرد شمش 5sp برای میلگرد نورد استفاده می شود. بعضی اوقات به جای استفاده از فولاد ، از فرآیند تبدیل آهن قراضه به میلگرد استفاده می شود.

نحوه آماده سازی میلگرد
میلگرد (همچنین از جوش فولادی در جدار بتن برای جبران مقاومت استفاده می شود. مقاومت کم بتن باعث استفاده از میلگرد در داخل آن می شود.

میلگرد به گونه ای ساخته شده است که آهن پس از ذوب در کوره های بزرگ مایع می شود. آهن مذاب بعد از تنش های پی در پی شکل استوانه ای به خود می گیرد ، سپس از طریق دهانه های قیمت میلگرد کوچک و گرد به یک میلگرد تبدیل می شود. این کشیدگی تا رسیدن به قوس کششی استاندارد ادامه می یابد. و در پایان کار ، میلگرد خنک می شود تا آماده بسته بندی شود.

انواع میلگردها قیمت میلگرد

انواع میلگردهای فلزی در اندازه ها و استانداردهای مختلف طبقه بندی می شوند و معمولاً در کارخانه های ذوب و ریخته گری به طول 12 متر تولید می شوند. این مهم است که بدانید میلگرد طبق عوامل مختلف طبقه بندی می شود.

روش طبقه بندی میلگرد شامل انواع میلگردها از نظر شکل ، قدرت ، کاربرد و قطر است. قیمت میلگرد در ادامه با انواع مختلف آن آشنا می شویم.

انواع میلگردها از لحاظ شکل

میلگردها از لحاظ شکل به دو دسته مهم تقسیم می شوند: میلگرد روبان و میلگرد ساده. هر کدام از این میلگردها کاربردهای خاص خود را دارند. میلگرد روبان برای درگیر قیمت میلگرد بتن و کاهش اصطکاک تولید می شود. این دو نوع میلگرد نیز انواع نوارهای ساختمانی هستند که در این زمینه کاربرد گسترده ای دارند.

علامت استاندارد
ملی 3132 ایران

حداقل مجاز
استحکام کششی
(N / 〖mm ^ ^ 2)

حداقل مجاز
مقاومت در برابر تسلیم شدن
(N / 〖mm ^ ^ 2)

ظاهر

دسته سختی

A1 (S240)

س 240

360

240

ساده

نرم

A2 (S340)

340 آج

500

340

 

نوار مارپیچ

نیمه سخت

A3 (S400)

400 آج

600

400

روبان

سخت

A4 (S500)

آژ 500

650

500

نوار کامپوزیت

سخت

انواع میلگردها از نظر قطر
یکی از روشهای طبقه بندی میلگرد از نظر قطر است.قیمت میلگرد انواع میلگردها از لحاظ قطر شامل میلگردهایی هستند که قطرهای مختلفی دارند. این میلگردها به قطر 6 ، 8 ، 10 ، 12 ، 14 ، 16 ، 18 ، 20 ، 22 ، 25 ، 28 ، 30 ، 32 و 40 میلی متر است. قیمت میلگرد بسته بسته به ظاهر و قطر آن متفاوت خواهد بود.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.