میکروب ها وسایلی هستند که مواد مغذی را به گیاهان ریشه در مزارع شما منتقل می کنند. شمارش این موجودات کوچک ممکن است خواندن معناداری در مورد سلامتی و پتانسیل خاک شما داشته باشد.

از آنجا که علم خاک از نقش میکروبها به طور فزاینده ای آگاه می شود ، ما افزودنیهای تجاری تجاری بیشتری را می بینیم که ادعا می کنند فعالیت میکروبی را تقویت می کنند.

در یک روش دور تا دور ، کشاورزان با سنجش عملکرد محصول ، در مورد کارایی این محصولات جدید قضاوت می کنند. اما چگونه می توان سطح میکروب ها را در یک زمینه خاص تعیین کرد؟ چگونه می توانیم به عددی برسیم که مربوط به پتانسیل خاک باشد؟ لومینومتر

راهی وجود دارد. این کار با آزمایش آزمایشگاهی 500 دلاری به نام سنجش کربن کربن انجام شده است. جودیت فیتزپاتریک ، رئیس علوم Prolific Earth Earth و مخترع MicroBiometer می گوید ، این مطالعه خواندن خوبی در مورد زیست توده میکروبی است اما این یک فرایند پرهزینه و وقت گیر است.

MicroBiometer که هفت ماه پیش معرفی شده است ، وسیله ای ارزانقیمت است که یک کشاورز می تواند در این زمینه از آن استفاده کند تا خوانش های دقیقی از سطح زیست توده میکروبی دریافت کند. به جای هفته های انتظار ، نتایج در مدت زمان 10 دقیقه در تلفن هوشمند کشاورز ظاهر می شود. به جای 500 دلار ، هزینه در هر تست 20 دلار است.

فیتزپاتریک با بیان اینکه میکروبیومومتر جدید وی با دقت کربن مطابقت دارد ، گفت: “نزدیک به دو میلیون مقاله علمی منتشر شده وجود دارد که در رابطه با زیست توده میکروبی و سلامتی خاک هستند ، اما هیچ راهی به راحتی در دسترس نیست تا کشاورز از میکروب های موجود در خاک خود آگاهی داشته باشد.” روش احتراق.

این دانشمند می گوید ، زمان یکی از عوامل مؤثر در دقت میکروبیومتر است. نمونه هاي خاکي که به آزمايشگاه فرستاده مي شوند به دليل گذشت زمان ، فعاليت بيولوژيکي خود را از دست مي دهند ، در حالي که نمونه هاي خاک آزمايش شده در مزرعه احتمالاً مقاومت کامل جمعيت ميکروب ها را اندازه گيري مي کنند.

او می گوید دویدن نمونه مشابه 10 بار از طریق میکروبیومتری خود ، کمتر از 10 درصد را نشان می دهد.

فیتزپاتریک ، میکروبیولوژیست که صاحب مزرعه ذرت است اما خود آن را عملیاتی نمی کند ، می گوید نتایج سریع MicroBiometer بیشتر از ارسال نمونه به آزمایشگاه است.

وی ادامه داد: “من همیشه به ذرت می روم و می بینم که محصولات در کل زمین یکنواخت به نظر می رسند. من نمونه هایی را اجرا می کنم و می بینم که فعالیت میکروبی خوب است. اما بعد وقتی وارد منطقه ای می شوم که ذرت خیلی سالم به نظر نمی رسد ، فعالیت میکروبی همیشه کم است. اینها مشکلاتی هستند که یک کشاورز می تواند با کاشت محصولات زراعی برای افزایش سطح میکروب آن را اصلاح کند. ”

فیتزپاتریک دریافت که این آزمایش به ویژه در تعیین اینکه چه محصولات زراعی در احیای خاک بهتر عمل می کنند ، مفید است داده های موجود در وب سایت وی نشان می دهد که این آزمایش می تواند کشاورزان را به بهترین محصولات پوشش برای زمینه های خاص خود سوق دهد. برخی از ترکیبات زراعی فعالیت بیولوژیکی را تا حد زیادی بهبود می بخشند ، در حالی که برخی دیگر عملکرد کمی دارند.

کیت استارت MicroBiometer 185 دلار قیمت دارد به علاوه حمل و نقل و انتقال. برای خواندن کارت و محاسبه زیست توده میکروبی از یک تلفن هوشمند یا رایانه لوحی استفاده می کند.

کیت شامل کلیه ابزارهای مورد نیاز برای پردازش نمونه ها و تجهیزات برای 10 تست است:

10 ویال استخراج با اجزای مایع استخراج
یک کارت تست 10 نمونه ای برای تجزیه و تحلیل نمونه های خاک با برنامه
یک ویسکر
یک غربالگر خاک
یک نمونه خاک
10 پیپت یکبار مصرف
کیت پر کردن 140 دلار برای تجزیه و تحلیل 10 نمونه خاک تهیه شده است:

10 ویال استخراج با اجزای مایع استخراج
یک کارت تست 10 نمونه ای برای تجزیه و تحلیل نمونه های خاک با برنامه
10 پیپت یکبار مصرف
فیتزپاتریک می گوید ، شرکت وی چهار سال است که دستگاه آنها را توسعه می دهد. آنها شروع به استفاده از اسپکتروفتومتر متصل به لپ تاپ کردند ، اما دریافتند که این کار برای استفاده در مزرعه بسیار پیچیده است.

این کیت که اکنون به فروش می رسد ، اساساً از دو سال پیش آماده عرضه به بازار بود ، اما این شرکت در جذب افراد موفق شد کارت های تست دقیق را بخواند. راه حل تهیه برنامه برای تلفن های هوشمند و تبلت ها بود. حال اپراتور از برنامه MicroBiometer فراخوانی می کند ، آن را در کارت تست مقیاس خاکستری هدف قرار داده و برنامه زیست توده را محاسبه کرده و خواندن را ارائه می دهد.

فیتزپاتریک می گوید اگر کشاورزان درک بهتری از فعالیت در زیر سطح داشته باشند ، ممکن است به آنها اجازه دهد در حالی که هزینه کمتری را برای ورودی ها خرج می کنند ، محصولات بهتری را پرورش دهند.

“دو راه وجود دارد که میکروب ها را می کشیم. شماره یک ، نمک موجود در کود به طور مستقیم آنها را می کشد. سپس باید به جای تغذیه از طریق میکروب ، نیتروژن بیشتری برای تغذیه ریشه ها اضافه کنید.

“شماره دو ، هنگامی که گیاه نیتروژن را مستقیماً از کود دریافت می کند ، محرکی برای تغذیه میکروب ها در اطراف ریشه ایجاد نمی کند ، بنابراین آنها از بین می روند.

وی گفت: “این بدتر از یک مضاعف است زیرا این اتفاق دیگری است که رخ می دهد. این میکروب ها سیستم ایمنی گیاه را تقویت می کنند. بدون تعامل میکروبی ، گیاه به مراتب بیشتر مستعد ابتلا به هر نوع بیماری زا یا استرس مانند بیماری ، حشرات ، خشکسالی ، باران بیش از حد ، رقابت علفهای هرز یا سایر عوامل استرس زا است. ”

علوم زمین معتبر قصد دارد به زودی دستگاههای مشابه آزمایش داخل خاک را برای باکتریها ، قارچها و pH خاک به بازار عرضه کند. پیش بینی می شود این سریال در همان قالب برنامه گوشی های هوشمند قرار داشته باشد.

فیتزپاتریک می گوید MicroBiom

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.