[ad_1]

«حافظ قشقایی» که سال ۲۰۱۹ در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در دسته ۵۵ کیلوگرم پس چهار دهه مدال نقره را به گردن آویخت در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدالم در حالی به دست آمد که از آخرین افتخارآفرینی «محمد نصیری» پیشکسوت ارزنده این رشته در سبک وزن بیش از چهار دهه می‌گذرد و مدال من به‌نوعی طلسم‌شکنی بود. امیدوارم بتوانم از تجربه و مشورت بزرگانی مانند آقای نصیری که در دنیا یک نابغه هستند برای موفقیت‌های دیگر استفاده کنم.

دارنده مدال نقره وزنه‌برداری قهرمانی جهان ادامه داد: پس از کسب این مدال به دسته ۶۱ کیلوگرم رفتم و در مسابقات بین‌المللی جام فجر که در شهر رشت برگزار شد در این دسته وزنه زدم. همچنین قرار بود در مسابقات قهرمانی آسیا نیز در دسته ۶۱ کیلوگرم وزنه بزنم. این دسته المپیکی است و راهبرد من این است بتوانم در المپیک حضور پیدا کنم. البته حضورم در المپیک توکیو منتفی است چون در مسابقات گزینشی‌ نتوانستم شرکت کنم.

وی که اکنون ۲۵ سال سن دارد، تصریح کرد: شاید برخی تصور کنند که چهار سال دیگر با ۲۹ سال سن نتوانم در پاریس عملکرد مناسبی داشته باشم اما مطمئن باشید تمام تلاش خود را خواهم کرد. سن فقط یک عدد است و برای موفقیت باید تمرینات با برنامه مدون و مستمر باشد. هستند ورزشکارانی که در سن بالا حتی رکورد جهان را شکسته‌اند. «سهراب مرادی» یکی از این ورزشکاران به شمار می‌رود. او و «کیانوش رستمی» در سن بالای ۳۰ سال مدعی اول دسته ۹۶ کیلوگرم در جهان و المپیک به شمار می‌روند. البته دسته ۶۱ کیلوگرم یکی از سخت‌ترین و شلوغ‌ترین دسته‌های وزنه‌برداری است.

وی با اشاره به شیوع و گستردگی ویروس کرونا در سطح کشور گفت: تمریناتم را به صورت انفرادی و با رعایت تمام پروتکل‌ها در شهرستان دالاهو انجام می دهم و «علی‌ جباری» برای این تمرینات نظارت دارد.

این ملی‌پوش وزنه‌برداری در پایان گفت: طبق قانون مصوب هیات دولت و وزارت ورزش با کسب عنوان نایب‌قهرمانی جهان می‌توانم بدون آزمون در دستگاه‌های دولتی استخدام شوم اما باوجود تایید این عنوان از سوی وزارت ورزش، تاکنون نتوانستم شغل مناسبی را پیدا کنم.

حافظ قشقایی ملی‌پوش دسته ۵۵ کیلوگرم ایران در حرکت ۲ ضرب با مهار وزنه ۲۴۹ کیلوگرمی توانست مدال نقره این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کند. مدال نقره سبک وزن جهان، بعد از گذشت بیش از ۴۰ سال برای وزنه‌برداری ایران به دست آمد. پیش از او «محمد نصیری» سال ۱۹۷۶ در رقابت‌های جهانی مونترال کانادا صاحب نشان برنز جهان شده بود و بعد از او تا به امروز هیچ یک از سبک وزن های ایرانی مدالی در جهان کسب نکرده بودند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.