[ad_1]

«فرانک اولریش مونتگومری» رئیس سازمان نظام پزشکی آلمان، نگرانی خود را از مقررات وضع شده در آلمان در باره اجباری شدن زدن ماسک در فروشگاه‌ها و در وسایل نقلیه عمومی اعلام کرد.
وی در گفت‌وگو با روزنامه “راینیشن پست” با انتقاد از مقررات جدید تعیین شده در سطح آلمان گفت: من ماسک را از روی ادب و مراعات همبستگی با دیگران می‌زنم، اما تعیین مقررات قانونی برای این کار را اشتباه می‌دانم.
رئیس سازمان نظام پزشکی آلمان تاکید کرد: کسی که ماسک می‌زند وضعیت خود را مطمئن می‌بیند و مراعات حداقل فاصله با دیگران را فراموش می‌کند.
مونتگومری با بیان این که استفاده نادرست از ماسک حتی می‌تواند خطرناک باشد، تاکید کرد که هنگام تنفس، ویروس‌ها در پارچه ماسک جمع می‌شوند و وقتی ماسک را از صورت بر می‌دارید با لمس پوست صورت احتمال دارد که حتی سریع‌تر به ویروس آلوده شوید.
رئیس سازمان نظام پزشکی در ادامه گفت که استفاده اجباری از ماسک تنها زمانی می‌تواند مفید باشد که از ماسک محافظ واقعی و منطبق با استاندارد پزشکی استفاده شود و در شرایط گسترش ویروس کرونا استفاده از شال و یا روسری برای جلوگیری از انتقال بیماری “مضحک” است.
وی در عین حال یادآور شد که برای پرسنل پزشکی، پرستاران و افرادی که در معرض خطر مستقیم انتقال قرار دارند ماسک‌های واقعا موثری نیاز هست که با آنچه در دست افراد عادی قرار دارد باید متفاوت باشد.

رئیس سازمان نظام پزشکی آلمان همچنین در برخوردی انتقادی به مسئولان کشورش گفت: «اما شما با ارائه استدلال‌های منطقی در مقابل رقابت سیاستمداران ایالتی در تعیین مقررات چه اقدام جدیدی می توانید بکنید؟»
به گزارش دویچه وله، با شیوع ویروس کرونا و گسترش بیماری کووید ۱۹ در آلمان مقررات رعایت فاصله اجتماعی هفته‌هاست که در این کشور به مورد اجرا گذاشته شده و از شهروندان آلمان خواسته شده است تنها در مواقع ضروری از خانه های خود خارج شوند.

تا جایی که پیاده روی افراد یک خانواده با یکدیگر و یا تنها با یک فرد دیگر تنها در صورتی مجاز است که فاصله دست کم یک و نیم متری را با هم حفظ کنند.
همچنین کودکستان‌ها، بسیاری از کلاس‌های درسی مدارس و دانشگاه‌ها بسته شده‌ و مراکز ورزشی، تفریحگاه‌ها و اماکن فرهنگی مانند موزه‌ها، سینماها و تئاترها در سراسر این کشور نیز هنوز تعطیل هستند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.