[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رویترز، برای دومین بار در ماه جاری میلادی، جمع زیادی از معترضان شامل نمایندگان تشکل‌های مختلف سیاسی و فعالان حقوق بشری در میدان استقلال در شهر باماکو؛ پایتخت منتظر پاسخ نامه‌ای هستند که به کاخ ریاست جمهوری ارسال کرده‌اند و در آن از کیتا خواسته‌اند از سمت خود استعفا کند.

عمرسیسوکو یکی از رهبران مخالفان در این باره گفت: ما بدنبال آن هستیم که تا استعفای رییس جمهوری، بسیج نیروهای مردمی را حفظ کنیم.

وی که در جریان یک سخنرانی سخن می‌گفت همچنین ازتظاهرکنندگان خواست که در صورتی که دولت به نامه آنان پاسخی نداد، دست به نافرمانی مدنی بزنند واماکن راهبردی پایتخت را اشغال کنند.

معترضان شعاری علی سوء مدیریت و فساد در کشورشا سر می‌دادند.

یک معترض ۲۶ ساله مالی به رویترز گفت: من برای دومین بار در اعترضات شرکت کرده‌ام تا از کیتا بخواهم از مقام خود استعفا کند، او نمی‌تواند کشور را مدیریت کند و هفت سال است که این را ثابت کرده است.

در نخستین تظاهراتی ۵ ژوئن(۱۶ خرداد) برگزار شد، کیتا با دادن امتیازاتی با تشکیل دولت وحدت ملی موافقت کرد، خواسته‌ای که نتوانست معترضان را متقاعد کند و آنان را برای دومین بار به خیابان‌ها کشاند.

کیتا که سال ۲۰۱۸ برای مدت پنج سال دیگر دومین دوره ریاست جمهوری‌اش را آغاز کرد، با بحران امنیتی در شمال مالی روبروست که سالیان زیادی است ادامه دارد.

از دیگر مشکلات کیتا شیوع ویروس کرونا در این کشور آفریقایی، اعتصاب معلمان و تنش‌های سیاسی ناشی از اختلافاتی که از ماه مارس سال جاری و در جریان انتخابات پارلمانی در این کشور به وجود آمده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *