[ad_1]

به گزارش ایرنا این مرکز روز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد بازجویی از معاون وزیر امنیت عمومی که مرتکب تخلفات جدی و نقض مقررات و قوانین شده شروع شده است.

در چین اشاره به «تخلفات جدی و حقوقی مقام های ارشد» به معنای ارتکاب «فساد مالی» است بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از مقام های این کشور در ۷ سال گذشته به همین جرم دستگیر و زندانی شده اند.

این وزارتخانه یکی از مهمترین ارگان های سیاسی و امنیتی در چین محسوب می شود و وقوع فساد مالی در آن و تخلفات انضباطی می تواند تبعات جدی برای مجرم داشته باشد.

در همین حال این مقام ارشد وزارت امنیت چین در شرایطی دستگیر می شود که پیش از او در ماه ژانویه سال جاری «منگ هونگوی» رییس سابق اینترپل دستگیر و زندانی شده بود.

منگ هونگوی نیز که یکی از معاونان وزارت امنیت عمومی چین بود در سفری به چین در مقام ریاست اینترپل در سال ۲۰۱۸ دستگیر و ماه ژانویه به جرم فساد مالی به ۱۳ سال زندان محکوم شد.

کمیسیون مرکزی بازرسی انضباطی چین بیانیه ای بسیار کوتاه درباره دستگیری این فرد منتشر کرده و وزارت امنیت عمومی هم با بیانیه دیگری از اقدامات این کمیسیون در راستای دستورهای “شی جین پینگ” رییس جمهوری و دبیرکل حزب حاکم برای مبارزه با فساد حمایت کرده است.

این بیانیه می افزاید “سون” در طولانی مدت مقررات، قوانین و انضباط سیاسی را نادیده گرفته اما به این دوره زمانی اشاره نکرده است. 

وزارت امنیت عمومی مشخصات و تاریخچه این فرد را از تارنمای خود پاک کرده ولی هنوز نام جدیدی منتشر نکرده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.