سرسیلندر کامل Lifan 520 در بسته بندی اورجینال و اصلی سازنده قابل عرضه است. سمند ال ایکس با بهره گیری از ترمز ضد قفل ABS و EBD توزیع ترمز الکترونیکی کنترل بیشتری را در رانندگی در اختیار ما می گذارد، فرمان پذیری در ال ایکس قابل قبول می باشد اما سطح متوسط ارگونومی به راننده اجازه بهره برداری کامل از این قابلیت را نمی دهد. عوامل زیادی در آسیب دیدگی این قطعه از خودرو تاثیرگذار هستند که در بخش های بعدی به طور کامل و جامع اشاره می کنیم ولی مهمترین علت به گرمای بیش از حد مربوط می شود و دلیل این امر به قانون حرکت رو به بالای جریان گرما مرتبط است و قرار گرفتن محفظه احتراق موتور در داخل سرسیلندر در هنگام کار کردن خودرو مهمترین علت تولید حرارت محسوب می شود. دیواره داخلی سیلندرها باید یک سطح یک دست داشته باشد تا حرکت پیستون، خیلی روان و آسوده انجام شود.

سرسیلندر لیفان 520 در تعریفی ابتدایی و ساده باید گرما را به عنوان مهم ترین و مهلک ترین دشمن برای موتور خودرو معرفی نمود. این مسئله موجب بروز مشکلاتی می شد تا این که شرکت نیسان پمپ روغن بزرگ تری را جایگزین پمپ قبلی، که متعلق به موتور RB24 بود، کرد. از دیگر تغییرات اعمال شده می توان به اضافه شدن کانال های آب و روغن در بلوک سیلندر جهت خنک کاری موتور، تغییر پیستون و رینگ پیستون ها، و به کار گرفتن میل بادامک های ارتقایافته سرسیلندر ریو برای پراید اشاره کرد. سرسیلندر مگان درپوشی است که با بلوک سیلندر تشکیل اطاق احتراق را می دهد و شکل آن تابع ساختمان سیلندر بوده و چون از نوع خنک کننده با آب می باشد دارای مجاری گردش آب می باشد. این موتور با قطر سیلندر (Bore) 87mm و کورس جابهجایی ۷۷٫۷mm، حجمی برابر با ۲۷۷۱٫۴ سرسیلندر نیسان دیزل سی سی دارد. کورس جابهجایی پیستون (Stroke) این موتور برابر با ۷۳٫۷mm و قطر سیلندر (Bore) آن برابر با ۸۶mm است که با این تفاسیر حجم دقیق آن برابر با ۲۵۶۸٫۶ سی سی می شود. آرایش سیلندرها در اکثر موتورهای 4 سیلندر دنیا به این شکل است. از این موتور در نیسان اسکای لاین (Skyline) با اتاق R32 استفاده می شد، اما تا پیش از سال ۱۹۹۲ این موتورها به علت این که پمپ روغن (Oil Pump) کوچکی داشتند در سرعت های بالا به خوبی توسط روغن تغذیه نمی شدند.

سرسیلندر تراکتور رومانی
نوع روغن ترمز مورد استفاده در سمند Dot4 به رنگ آبی است که نباید هیچگاه با روغن Dot3 به رنگ زرد ترکیب شود. سمندهای اولیه که به بازار ارائه شد و اکثر تاکسی های موجود از این گروه هستند که نمای پشت بسیار ساده ای دارند. یکی از قطعات واشر سرسیلندر بود که ما ابتدا با یک شرکت بسیار معتبر کار می کردیم، اما بعد تحریم شدیم و به سراغ یک شرکت دیگر رفتیم که توانایی تولید با آن کیفیت را نداشت. از خودروی 2000GT که این موتور در آن مورد استفاده قرار گرفت، تنها 350 دستگاه ساخته شد؛ از بین این اتومبیلها آنهایی که هنوز هم وجود دارند بسیار قیمتی هستند. پس از برقراری ارتباط، دستگاه دیاگ شروع به اسکن اطلاعات موجود در کامپیوتر کرده و پس از تجزیه و تحلیل کدهای خطا موجود در ECU، آنها را به اطلاع تعمیرکار میرساند. این اختلاف به این معنی است که موتور RB26DETT توسط شرکت خودروساز محدود شده است، چراکه انجمن خودروسازان ژاپن تعیین کرده که هیچ موتوری با توان بیش از ۲۸۰ اسب بخار نباید تولید شود.

سرسیلندر کامل Ef7
دقت کنید استفاده از رینگ با ابعاد بزرگ تر نسبت به استاندارد خودرو باعث افزایش سرعت می شود به طوریکه سرعت نشان داده شده در داشبورد کمتر سرعت واقعی خواهد بود اصولا تغییراتی که در کمپانی ایجاد می شود بر اساس محاسبات و تغییرات از پیش تعیین شده سرسیلندر چدن یا آلومینیوم است. از نظر موتوری هیچ تغییری ایجاد نشده، اما ترمزها به سیستم ABS مجهز شده اند. آلترناتور که حرکت خود را از موتور به وسیله تسمه می گیرد به هنگام روشن بودن موتور ولتاژی برابر ۱۴ولت و شدت جریانی معادل با ۸۰ آمپر را تولید می کند. طرح دیگری نیز برای به حرکت دراوردن سوپاپها وجود دارد. وزن ۱۲۰۰ کیلوئی این خودرو که ۱۰۰ کیلوگرم بیشتر از پژو ۴۰۵ است شتاب گیری این خودرو را ضعیف تر از پژو ۴۰۵ کرده اما از کنترل حرکت بهتری نسبت به ۴۰۵ برخوردار است. اسبک دود و هوا قطعه ای است که نیروی بادامک میل سوپاپ که به تایپت، سپس به میل تایپت وارد می شود را به سر سوپاپ منتقل سرسیلندر جک j5 می کند. توربین توربوشارژر اول از سیلندر اول، یعنی سیلندر ۱ و ۲ و ۳، تغذیه می کند و توربین دومین توربوشارژر از سه سیلندر دوم تغذیه می کند.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد سیلندر و سرسیلندر پژو بدست آورید به سایت سرسیلندر گلابی چیست ما مراجعه کنید.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.