[ad_1]

به گزارش شبکه خبری “ایندیا تودی”، به این ترتیب شمار کل قربانیان بیماری کووید-۱۹ در هند به ۱۱ هزار و ۹۰۳ نفر افزایش یافته است. 
وزارت بهداشت هند همچنین اعلام کرد که در یک روز گذشته حدود ۱۱ هزار مورد جدید از ابتلا به کرونا به ثبت رسیده و آمار کل مبتلایان به این بیماری به رقم ۳۵۴ هزار و ۶۵ مورد افزایش یافته است. 
هند در یک هفته گذشته به طور متوسط روزانه ۱۱ هزار مورد ابتلا جدید به کرونا را به ثبت رسانده است. 
با روند افزایشی موارد ابتلا به کرونا در هند، کارشناسان اخطار دادند که این کشور در حال تبدیل شدن به کانون جدید ویروس کرونا در جهان است. 
هند که یکی از طولانی‌ترین و پرهزینه‌ترین قرنطینه‌های سراسری جهان را وضع کرده بود، اکنون محدودیت‌ها را کاهش داده و اکثر مراکز شلوغ مذهبی و تجاری را بازگشایی کرده است. 
یک گروه از دانشمندان دانشگاه میشیگان آمریکا پیش بینی کردند که آمار کرونا در هند تا تاریخ ۱۵ جولای (۲۶ تیر) به بیش از ۸۰۰ هزار مورد خواهد رسید و هند را یک پله پایین‌تر از برزیل، به عنوان سومین کشور در جهان با آمار بالای این بیماری قرار خواهد داد. 
هند در مراحل اولیه شیوع کرونا، قرنطینه سراسری را وضع کرد و امیدوار بود بتواند از شیوع شدید آن جلوگیری کند. اما کارشناسان معتقدند این اقدام تنها شیوع گسترده بیماری کووید-۱۹ در هند را به تاخیر انداخته و این کشور در این مدت نتوانسته است زیرساخت‌های مناسب برای انجام گسترده تست کرونا را ایجاد کند. 
در حقیقت قرنطینه سراسری باعث ضربه شدید به اقتصاد این کشور شده و میلیون‌ها نفر را بی‌کار کرد. این امر نارندرا مودی نخست وزیر هند را مجبور ساخت تا محدودیت‌ها را کاهش دهد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.