[ad_1]

جعفر احمدنژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مرحله تمامی گروه‌های سنی هدف شامل سالمندان، مادران باردار، کودکان و افراد در معرض خطر در قالب سامانه ۴۰۳۰ برای مقابله کرونا غربالگری می‌شوند.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۴۱ هزار مهابادی در این طرح ارزیابی خواهند شد، اضافه کرد: شهروندان در صورت تماس از طریق شماره ۴۰۳۰ اطلاعات و موارد پرسش شده را به صورت دقیق در اختیار کادر درمانی شبکه بهداشت و درمان قرار دهند.

مسوول گسترش و هماهنگی شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان کرد: مراقبان سلامت، بهورزان و ماماها طی تماس و بررسی وضعیت سلامت شهروندان در صورت وجود عوامل مشکوک افراد را به مراکز درمانی برای دریافت خدمات اولیه سلامت معرفی خواهند کرد.

احمدنژاد بیان کرد: راه اصلی مقابله با ویروس کرونا شناسایی بیماران، جداسازی آنان و جلوگیری از شیوع بیماری است و در مرحله بعد قطع زنجیره انتقال ویروس از طریق به حداقل رساندن سطح تماس مردم با یکدیگر مورد تاکید است.

وی با اشاره اینکه این ویروس بسیار مسری است، تاکید کرد: شهروندان تا حدامکان از تجمع و حضور در مراکز پرازدحام جلوگیری کنند زیرا که این مهم در پیشگیری و کنترل بیماری تاثیر چشم‌گیری خواهد داشت.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و در ماه گذشته در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا قرار داشت.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.