[ad_1]

فرماندار ابرکوه در حاشیه تجلیل از این افراد از بخش های مختلف بیمارستان بازدید کرد و با بررسی اقدامات انجام شده برای افراد مبتلا به کووید -۱۹ در بخش ویژه بیماران، با قدردانی از تلاش کادر درمانی و پرستاری که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا حضور دارند، با اهدای لوح سپاس از آنان تشکر کرد.

محمد کاظمی نسب خاطر نشان کرد: تلاش و خدمات کادر درمانی و بهداشتی شهرستان در چندماه گذشته به دلیل شیوع کرونا با هدف خدمت رسانی به مردم به نحو بسیار مطلوبی انجام شده است، این خدمات در پیشگاه  الهی ارزش زیادی  در دنیا و آخرت دارد.

فرماندار ابرکوه تصریح کرد: در این مدت تمامی عوامل اعم از پرستاران ، کادر درمانی ، بهداشتی و پزشکان و نیروهای اداری و پشتیبانی رای تامین سلامت  مردم  از هیچ کوششی دریغ نکرده اند .

به  گفته وی مردم برای پیشگیری از ویروس کرونا ، ضمن رعایت توصیه های کارشناسان مبنی بر شستن دست ، حفظ حدود ۲ متر فاصله گذاری اجتماعی از دستکش و ماسک در خارج از منزل استفاده کنند.

کاظمی نسب از مردم خواست از حضور در مراکز تجمع و محیط های سربسته خودداری کنند و در شرایط کرونایی نیاز به فرهنگسازی در حفظ روابط خانوادگی، حضور در اداره ها و مکان های عمومی ، محل های کسب و کار اصناف، صنایع، مساجد و مدارس  داریم.

همچنین مدیر بیمارستان خاتم الانبیاء ابرکوه به خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون ۱۰۰ نفر کادر درمانی که شامل پزشک و پرستار و سایر نیروهاست در این مرکز بهداشتی و درمانی فعالیت دارند و در این مدت تلاش خوبی در راستای خدمت رسانی به بیماران انجام شده است.  

صادق ابوالحسنی با بیان اینکه ۲۵ تخت برای افراد مبتلا به کرونا در این بیمارستان اختصاص دارد،خاطرنشان کرد: راه اندازی بخش آی .سی.یو و فعال کردن بخش عفونی برای بیماران مشکوک به کرونا برخی  از این اقدامات است .

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از اوایل اسفند ۹۸ تاکنون ۲۹۱ هزار و ۱۷۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۲۱۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری دیروز( یکشنبه) بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر پنجم مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،  ۲ هزار و ۳۳۳ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که یک هزار و ۲۸۲ نفر ،آنها بستری شده اند.

معاون وزیر بهداشت گفت:  تاکنون ۲۵۳ هزار و ۲۱۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و همچنین سه هزار و ۶۹۵ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند که تاکنون ۲  میلیون و ۳۲۷ هزار و ۸۵۰ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ هم در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: همانند روزهای گذشته استان‌های مازندران، فارس، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند، همچنین شرایط در استان‌های تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار است.

لاری گفت: مهم‌ترین دغدغه این روزهای ما، ابتلای کادر درمان به ویروس کرونا و خستگی آنهاست. با رعایت اصول سه گانه شست‌وشوی دست‌ها، رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک می‌توانیم به کادر درمان کمک کرده و زنجیره انتقال ویروس کرونا را متوقف کنیم.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *