[ad_1]

محمدعلی واقعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اخذ شهریه‌های متغیر و فوق برنامه باید در قبال خدمات اخذ شود و با توجه به شرایط جدید نمی‌توان روی این موضوع برنامه‌ریزی کرد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر مدارس دایر نشود شهریه ثابت هم باید پراخت شود گفت: آموزش تعطیل نمی‌شود حتی اگر وضعیت قرمز هم باشد فعالیت‌های آموزشی از طریق فضای مجازی و شبکه شاد ادامه خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه بازگشایی مدارس منوط به دستور ستاد ملی کرونا خواهد بود تصریح کرد: سه مدل برای بازگشایی مدارس پیش‌بینی شده است.

وی گفت: در شهرهای با وضعیت قرمز آموزش‌ها به صورت غیر حضوری و با استفاده از شبکه شاد و فضای مجازی صورت خواهد پذیرفت.

واقعی بیان کرد: در صورت وضعیت زرد آموزش را به صورت ترکیبی دنبال خواهیم کرد که در این طرح مدارس به صورت زوج و فرد با نصف جمعیت دانش‌آموزی برپا خواهد بود.

وی گفت: در این طرح هم از روش حضوری و هم از فضای مجازی و شبکه شاد برای تقویت درسی دانش‌آموزان استفاده خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: در صورتی که ستاد ملی کرونا وضعیت سفید را برای استان یا برخی از شهرستان‌ها تشخیص داد کلاس‌های درس به صورت حضوری برگزار خواهد شد اما فعالیت شبکه شاد همچنان ادامه خواهد داشت.

وی در پاسخ به این مطلب که برخی از والدین نگران رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس هستند گفت: اخیرا یک میلیارد تومان اعتبار برای تامین اقلام بهداشتی مدارس به استان تخصیص یافته و تا قبل از بازگشایی مدارس تمام مدارس مجهز به این اقلام خواهند شد.

وی ادامه داد: به صورت مداوم و مکرر بازرسان اداره کل وضعیت بهداشتی مدارس را مورد کنترل خواهند داشت و از ورود دانش‌آموزان بدون ماسک به مدارس جلوگیری خواهد شد.

واقعی تاکید کرد: تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در صورت بازگشایی مدارس رعایت می شود و والدین هیچگونه نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

۱۷۸ هزار دانش‌آموز خراسان جنوبی در ۲ هزار و ۷۵۰ آموزشگاه ۱۱ شهرستان استان مرزی خراسان جنوبی تحصیل می‌کنند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *