[ad_1]

به گزارش امروز (دوشنبه) خبرگزاری د. پ. آ. آلمان، بحث های مطرح شده در محافل سیاسی آلمان مبنی بر لزوم برداشته شدن محدودیت های کرونا، انتقاد صدراعظم این کشور را به دنبال داشت.
بر این اساس «آنگلا مرکل» طی سخنای مباحثی را که در آن کاهش محدودیتهای ناشی از کرونا در بین گروه های سیاسی مطرح شده است، به شدت مورد انتقاد قرار داده است.
به گفته منابع آگاه مرکل امروز در کنفرانس مجازی مقامات حزب حاکم دموکرات مسیحی آلمان (CDU) نارضایتی خود را از اینگونه اظهار نظرها در بحبوحه تلاش های دولتش برای مهار همه گیری کرونا نشان داد.
مرکل اظهار داشت بسیار نگران است که پیشرفت خوب در عفونت های کرونا معکوس شود، زیرا در صورت برداشته شدن محدودیت ها تعداد کمی از افراد به فاصله گذاری اجتماعی عمل می کنند.
دولتهای فدرال و ایالتی پس از تقریبا چهار هفته تعطیلی، هفته گذشته توافق کردند که از این دوشنبه مشاغل کوچک و متوسط ​​تا مساحت ۸۰۰ متر مربع مجاز به بازگشایی باشند، با این حال قوانین دقیق تماس و مسافت سفر باید حداقل تا سوم ماه می (چهاردهم اردیبهشت) ادامه یابد.

در قوانین فاصله گذاری اجتماعی، تأکید شده است که مقررات حفظ فاصله فیزیکی یک‌ و نیم متر بین افراد در اماکن عمومی، به جز در مورد خانواده‌ها همچنان پابرجا بوده و تمامی این مراکز ملزم به اجرای آن هستند.
زمان پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی که از هفته‌های پیش در آلمان به اجرا گذاشته و چند بار تمدید شده است، سی و یکم فروردین اعلام شد.

جدیدترین نظرسنجی مؤسسه «فورزا» نشان می‌دهد احزاب حاکم دموکرات مسیحی (CDU) و سوسیال مسیحی (CSU) پرطرفدارترین احزاب سیاسی در این کشور به شمار می‌روند.
طبق این نظرسنجی که در بحبوحه مقابله دولت آلمان با بحران همه گیری کرونا انجام گرفته، ۲ حزب مذکور با ۳۹ درصد محبوبیت؛ بیشترین آمار را از سال ۲۰۱۷ تا کنون به ثبت رسانده‌اند.
این در حالی است که احزاب سوسیال دموکرات (SPD) و سبزها با کاهش یک درصدی میزان محبوبیت مواجه شده و به ترتیب ۱۶ و ۱۵ درصد آرای این نظرسنجی را به دست آورده‌اند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *