[ad_1]

به گزارش الجزیره، وزارت خارجه لیبی با صدور بیانیه ای افزوده است: ما تلاش‌ کشورهایی مانند امارات را محکوم می‌کنیم که از وضعیت این جوانان سوء استفاده کرده و آن‌ها را وارد جنگی می‌کنند که چیزی جز مرگ نصیبشان نمی‌کند.

وزارت خارجه لیبی در ادامه تصریح کرده، ما از نیروهای امنیتی سودان که مانع سربازگیری از میان شهروندانشان برای جنگ به عنوان مزدور در لیبی شدند، قدردانی می‌کنیم.

پیش‌تر نیز گزارش‌ها حاکی از آن بود که امارات متحده عربی برای کمک به ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی، مزدوران آفریقایی را به جنگ لیبی اعزام می‌کند.

لیبی از سال ۲۰۱۱ میلادی در پی خیزش مردمی و حمله نظامی نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با هدف برکناری معمر قذافی حاکم وقت این کشور، با تنش‌های سیاسی و درگیری‌های نظامی بسیار گسترده‌ای روبه‌رو بوده است.

این کشور در نهایت به ۲ بخش شرقی و غربی تقسیم شد. در بخش غربی با مرکزیت طرابلس دولتی موسوم به دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» بر سر کار آمده که مورد تأیید و حمایت سازمان ملل متحد و برخی کشورها از جمله ترکیه، قطر و ایتالیاست و در بخش شرقی و جنوب نیز “خلیفه حفتر” ژنرال بازنشسته ارتش بر امور مسلط شده است که از سوی کشورهایی مانند عربستان، روسیه، فرانسه، مصر، امارات متحده عربی، یونان و قبرس حمایت می‌شود.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.