[ad_1]

حجت الاسلام نعمت الله آزموده روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا، نماز جمعه تنها در شهرهایی که به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت سفید و زرد، هستند برگزار می شود، که بدین ترتیب شهرهای بجنورد، شیروان و گرمه به دلیل شرایط نامناسب کرونایی، نباید این آیین را برگزار کنند.

وی در خصوص دیگر شهرها و مناطق استان خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از شیوع کرونا، نماز جمعه در مناطق زرد و سفید نیز با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی برگزار می شود و از ورود اطفال و کهنسالان و افراد با بیماری های زمینه ای و یا افراد با علائم تب به مکان برگزاری این آیین عبادی و سیاسی، ممانعت به عمل می آید.

مسوول نمایندگی شورای هماهنگی ائمه جمعه در خراسان شمالی افزود: استفاده از ماسک و مهر و سجاده شخصی برای نمازگزاران الزامی است.

جمعه پیش، نماز جمعه در شهرهای بجنورد و گرمه برگزار نشده بود.  

در استان خراسان شمالی، نماز جمعه در ۱۶ نقطه اقامه می‌شود و در شرایط عادی ۶ تا ۱۲ هزار نفر از نمازگزاران در این آیین شرکت می‌کنند.

ابتلای به کرونا در استان خراسان شمالی از اوایل تیرماه در وضعیت هشدارآمیزی قرار گرفت که بنا بر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روز شنبه هفته جاری در شرایط قرمز و امروز – سه شنبه – در زمره استان های در وضعیت هشدار شناخته شده است.

 تاکنون ۲۶۲ هزار و ۱۷۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و تا امروز شمار جانباختگان این بیماری به ۱۳ هزار و ۲۱۱ نفر رسیده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *