60 وقت را بیهوده تلف نکنید «خانم اقدس بابایی» هر ساله بنا به رسم دیرینه ای که در خانواده ما بوده است، به مناسبتهای گوناگون، در منزل، جلسه ی تلاوت قرآن و ذکر احکام برگزار می شود. 58 عباس نسبت به احکام شرع بسیار پایبند بود.وقتی به منزل ما می آمد، می پرسید: خمس مال را داده اید؟ گفت که فارغ التحصیل شده و اکنون به عنوان خلبان شکاری به پایگاه منتقل شده است.از این که دانستم دوباره با عباس خواهم بود خیلی خوشحال شدم و خدا را شکر کردم.هوای خانه خیلی گرم بود؛ به همین خاطر عباس رو به من کرد و گفت: عظیم! من و همسرم از هدیه عباس خوشحال شدیم.این در حالی بود که عباس حقوق چندانی دریافت نمی کرد؛ و من یقین داشتم این کولر را به سختی تهیه کرده بود. 59 النگوها را که می دید ناراحت می شد «خانم زهرا بابایی» من معمولاً چند النگوی طلا در دست داشتم و عباس هر وقت النگوهای طلا را می دید ناراحت می شد و می گفت: – ممکن است زنان یا دخترانی باشند که این طلاها را در دست تو ببینند و توانِ خرید آن را نداشته باشند؛ آنگاه طلاهای تو آنان را به حسرت وامی دارد و در نتیجه تو مرتکب گناهِ بزرگی می شوی.

یکی از بچه ها خبر داد که تلفن مرا می خواهد.گوشی را برداشتم.صدای داداشی بود که می گفت: عباس خانمت در بیمارستان در حال وضع حمل است. مخصوصا تعمیر صندلی مورد استفاده در پارسهای ELX قدیمیتر که به صندلی بنزی یا خلبانی نیز شهرت یافته بود به علت وجود سوکتهای برقی و خارها و پینهای حساس اصلا کار ساده و تعمیر راحتی نیست. عزیز این صندلی ها رو مدل های 86 بـه بالا نصب شدن صندلی خلبانی ، قیمت روکش خلبانی پارس بـه صندلی مدل های 84 و 85 مـیگن بـه صندلی مرسدس بنزی ه معروفن. قیمت روکش صندلی های طرح جدید خلبانی برای اتومبیل پژو را می توانید دریافت… روکش صندلی پژو پارس مخمل طرح شولتی – مدل 1 – Peugeot pars Seat Cover Plan. اما نیاز به هواپیمای جت آموزشی سبک فروصوت آنقدر جدی بود که نیروی هوایی ارتش این بار با تعریف یک همکاری مشترک با پژوهشکده سازمان صنایع هوایی، طرح یک جت آموزشی پیشرفته را دنبال کند. هفتمین طرح از مجموعه پوستر سرافرازان ، تقدیم به شهید عزیز امیر خلبان عباس بابایی. عباس ادامه داد: – یک از ژنرالهای آمریکایی به پایگاه آمده و قرار گذاشته است تا امروز ناهار را در باشگاه و با خلبانان بخورد؛ به همین خاطر فرمانده پایگاه به خلبانان دستور داده تا امروز را روزه نگیرند.

ژنرالی که قرار بود ناها را با خلبانان بخورد، قبل از ظهر، به هنگام پرواز با کایت در سدّ دز سقوط کرد و کشته شد. کنترل هواپیمای آزمایشی گلاستر (Gloster E28) قفل کرده بود. کدهای دیگری هم وجود دارند که شرایط دیگری را توصیف میکنند، مثلا کد ۷۷۰۰ برای موارد ضروری کلی است یا کد ۷۶۰۰ را در زمانی استفاده میکنند که مشکلی در ارتباطشان با اتاق کنترل داشتند. سپس کنار من نشست و گفت: – در اتاق عملیات نشسته بودم. حقیقت این است که روحیه زنانه و علاقه ای که به طلا داشتم باعث شده بود نتوانم از آنها دل بکنم؛ تا اینکه یک روز بیمار بودم و النگوها در دستم بود. عباس به عیادتم آمده بود.عباس را که دیدم، دستم را در زیر بالش پنهان کردم تا النگوها را نبیند.او گفت: – چرا بالش را زیر سرت برداشته ای و روی دستت گذاشته ای؟ ساعت سه بعد از ظهر بود که عباس به منزل ما آمد.او خیلی خوشحال به نظر می رسید.با دیدن من گفت: 54 – آباجی! هنوز روزه هستم. من شگفت زده از او خواستم تا قضیه را برایم تعریف کند.عباس کمی به فکر فرو رفت و در حالی که از پنجره به دور دست می نگریست، آهی کشید و گفت: – آباجی!

در حالی که قصد داشتم تا او را به اتاقی خلوت راهنمایی کنم، او عذر خواست و گفت که باید برود.کاسه ای آش برایش آماده کردم. من خودم دلم برایش پر می زند؛ اما دلم نمی آید تا صورت او را ببوسم. با یاد دارم روزی ا زروزهای ماه مبارک رمضان بود و طبق معمول عباس صبح قبل از رفتن به محل کار به خانه ما آمد.چهره اش را غم و اندوه پوشانده بود و ناراحت به نظر می رسید.وقتی دلیل آن را جویا شدم، با افسردگی گفت: – نمی دانم چه کار کنم؟ 53 نباید روزه بگیرم «اقدس بابایی» در سال 1353 همراه همسرم (آقای سعیدنیا)، که از پرسنل نیروی هوایی است، در منازل سازمانی پایگاه دزفول زندگی می کردیم.حدود دو سال می شد که عباس از آمریکا برگشته بود و به منظور گذراندن دوره تکمیلی خلبانی هواپیمای «F-5» به پایگاه دزفول منتقل شده بود.در آن زمان او هنوز ازدواج نکرده و بیشر وقتها در کنار ما بود. چند قاشق از آن خورد.وقتی هیاهوی خانم ها را در خانه شنید، قرآن کوچکی را که همیشه با خود همراه داشت از جیبش بیرون آورد و آیه ای از آن را به من نشان داد و گفت: – این آیه را برایشان بخوان و معنی کن تا آن را بفهمند و وقتی از اینجا خارج می شوند چیزی از قرآن یاد گرفته باشند و اینگونه با حرف زدنهای بیخود وقت خود را بیهوده تلف نکرده باشند.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از خرید صندلی خلبانی ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.