[ad_1]

به گزارش  روز پنجشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز، آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی  رییس شورای زکات استان البرز با اهدای لوح سپاس به سیدمجیدموسوی، عضو شورای زکات استان البرز، از تلاش واقدامات این سازمان در تبلیغ، ترویج و فرهنگ سازی  فریضه زکات قدردانی به عمل آورد.

در بخشی از متن این لوح سپاس امام جمعه کرج خطاب به رییس سازمان جهاد کشاورزی آمده است: بر خود فرض می دانم که مراتب امتنان قلبی مان را از جنابعالی که در عمل به احکام وزین شرع مقدس و جاری ساختن حکم همسنگ فریضه نماز «زکات» پیشگام بوده و همگام با سیل عظیم مودیان، مبلیغین و مروجین زکات در پیشبرد اهداف متعالی اسلام ناب به ویژه شکل گیری اقتصاد اسلامی با محوریت رسیدگی به امور نیازمندان سهمی بسزا ایفا نموده اید، قدردانی به عمل آید.

در همین راستا رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز ضمن واجب دانستن اشاعه و ترویج فرهنگ زکات برای هر فرد مسلمان ، در خصوص اهمیت و آثار مثبت پرداخت زکات گفت : فریضه زکات از جمله اموری است که در دین اسلام عمل نمودن به آن تاکید و توصیه شده و پرداخت زکات موجب برکت مال و دارایی و رفع فقر می گردد .

سیدمجید موسوی افزود : افرادی که پرداخت زکات برای آنها واجب است مطمئن باشند که با انجام این فریضه وعمل خداپسندانه چندین برابر آن در آینده عایدشان خواهد شد.

لذا احیاء این فریضه نیز کار واجبی است که باید در جامعه ترویج شده و باید افراد واجد شرایط را نسبت به انجام این امر الهی تشویق و ترغیب کرد.

موسوی اظهار امیدواری کرد که با فرهنگسازی مناسب و ترویج و اشاعه این امر بتوانیم در نهادینه کردن این امر الهی همت گماریم.

وی از همکاری و همیاری کشاورزان و بهره برداران استان البرز که پیوسته در انجام اینگونه کارها پیشتاز بوده و هستند تشکر و قدردانی کرد و افزود : مطمئن باشید که آثار و برکات انجام این فریضه و امر خداپسندانه در زندگی و کار شما برکتی دو چندان خواهد داشت و علاوه بر پاداش مادی برای شما پاداش اخروی نیز در پی خواهد داشت.

 

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.