[ad_1]

امین امینیان روز یکشنبه در جلسه ستاد مبارزه با کرونا با اشاره به ضرورت استفاده از ماسک به عنوان بهترین راهکار پیشگیری از ابتلا به کرونا گفت: ۵۰ درصد مشاغل و صنوف در این شهرستان از ماسک استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه از بستری شدگان کرونا در شهرستان ۵۶ درصد شهری و مابقی روستایی هستند، افزود:‍ ویروس کرونا به این زودی رفتنی نیست و باید همزبستی با آن را یاد بگیریم. 

امینیان گفت: مسافرت های بی رویه اخیر به شهرستان هشترود همراه با برخی تجمعات غیرضروری و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی از مراکز باعث افزایش مبتلایان به کرونا در شهرستان شده است.و

وی افزود: افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرده و توجهی به دستورالعمل های بهداشتی نمی کنند، حقوق دیگران را زیر پا گذاشته و اقدام آنان تهدید علیه سلامت و امنیت عمومی جامعه است و باید با آنان برخورد قانونی و لازم صورت گیرد و به مراجع قضایی معرفی شوند.

فرماندار هشترود با اشاره به بازگشایی مدارس خاطرنشان کرد: چنانچه پروتکل های سرسختانه در مدارس شهرستان اعمال نشود قطعاً تعداد مبتلایان به کرونا در بین دانش آموزان بیشتر خواهد شد.

امینیان گفت : اگر کارمندان و مدیران پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، برخورد جدی با آنان خواهد شد و تا انفصال از خدمت هم اعمال خواهد شد.

شهرستان هشترود با ۵۷ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری جنوب تبریز واقع شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.