[ad_1]

رضا زارع زاده مهریزی روز یکشنبه در شورای ترافیک شهرستان با بیان اینکه اصلاح هندسی و ساماندهی جاده‌ها جزو برنامه‌های مهم دولت است، افزود: اصلاح هندسی تقاطع‌ خطرناک، ساماندهی و ایمن سازی معابر و میدان‌های پرحادثه باید از سوی مسوولان نهادهای مربوطه پیگیری شود.

وی ادامه داد: برای انجام هرگونه اقدام اصلاحی باید ابتدا اعضای شورای ترافیک دقیقا به صورت کارشناسی ، نیاز مردم و تسهیل رفت و آمد شهروندان و مسافران در شهر و روستاها را بررسی کنند.

رییس شورای ترافیک مهریز اظهار کرد: با اجرای اصلاح هندسی می‌توان از وقوع بسیاری تصادف‌ و خسارت احتماعی پیشگیری کرد بنابراین اقدام به موقع و علمی با همیاری مسوولان و همکاری مردم ضروری است.

زارع‌زاده مهریزی بیان کرد: اصلاح میدان شورا، رفع مشکل تقاطع دهستان خورمیزات و برخی معابر حادثه ساز در روستاهای بخش مرکزی باید در اولویت کار شورای ترافیک شهرستان قرار گیرد که جزو مطالبات دایمی مردم و مسافران در این شهرستان است .

جاده‌های روستایی و مناطق ییلاقی شهرستان مهریز به دلیل تردد و رفت و آمد زیاد مسافران در طول سال به ویژه تابستان بسیار خطرآفرین است و برای تامین آسایش و پیشگیری از حوادث رانندگی به ایمن سازی اساسی نیاز دارد.

اغلب روستاهای بخش مرکزی مهریز به دلیل آب و هوای مناسب خصوصا دهستان های تنگچنار ، سرو و ارنان و خورمیزات به خصوص منطقه میانکوه میزبان خیل عظیم مسافران از مرکز استان یزد و مناطق همجوار است که برای گذراندن اوقات فراغت و استفاده از مناطق ییلاقی به آن مراجعه می کنند.

مسافر پذیر بودن روستاهای مهریز و عرض کم جاده‌ها  موجب بروز برخی حوادث رانندگی ناگوار می‌شود که به خاطر تامین آسایش مردم باید نسبت به ایمن‌سازی و اصلاح هندسی آنها اقدام‌های مناسب انجام شود.

طول جاده ‌های مهریز ۵۰۰ کیلومتر است و حدود ۳۰ درصد جمعیت این شهرستان ۵۵ هزار نفر در مناطق روستایی پنج دهستان‌ زندگی می‌کنند.

مرکز این شهرستان در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.