[ad_1]

جلیل حسنی، پنجشنبه، در بازدید از روند ساخت ۲ واحد تولیدی و صنعتی شهرستان لارستان افزود: دستگاه‌های مختلف اجرایی به ویژه نهادهای اقتصادی و مرتبط با امر تولید و اشتغال، باید بیش از پیش و با جدیت بیشتر وارد میدان عمل شوند.

وی بیان داشت: دولت و مجموعه مدیریت اجرایی استان و این شهرستان نیز با تمام توان، آماده حمایت و پشتیبانی از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف است.

حسنی ادامه داد: توسعه و تحقق اهداف پیش‌بینی شده در چشم‌انداز آینده این شهرستان بر بستر تولید، تقویت و حمایت از امر سرمایه‌گذاری، جهش تولید و ایجاد اشتغال استوار است. 

فرماندار ویژه لارستان با اشاره به شعار محوری سال ۹۹ مبنی بر جهش تولید، گفت: اولویت دولت تدبیر و امید، پیگیری مسائل، مشکلات و رفع موانع واحدهای تولیدی است.

حسنی همچنین از اداره صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی شهرستان لارستان خواست مهمترین مشکلات، موانع و چالش‌های موجود واحدهای صنعتی اعم از راکد، نیمه فعال و فعال با تولید پایین‌تر از ظرفیت اسمی را در اسرع وقت تهیه کنند تا اقدام‌ها و تمهیدات لازم برای فعالیت مجدد و تعیین تکلیف آنها نیز صورت گیرد.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازدید از ۲ واحد صنعتی ریسندگی و تولید نخ پنبه و همچنین شرکت تن ماهی خورشی طلایی لارستان گفت: هدف از این بازدید، بررسی مشکلات بخش تولید و صنعت این شهرستان است و بر این باوریم که حضور در واحدهای تولیدی و صنعتی و شنیدن مشکلات این واحدها، موجب اتخاذ تصمیمات صحیح و تلاش برای حل مشکلات آنها می‌شود.

حسنی افزود: لارستان به ایجاد کارخانه‌های تولیدی برای اشتغال جوانان، تولید سرمایه، رونق و بالندگی منطقه نیاز دارد و بی‌شک ما نیز از اینگونه واحدهای تولیدی حمایت خواهیم کرد.

کارخانه ریسندگی تولید نخ پنبه که در دهه فجر سال ۹۸ عملیات ساخت آن در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع آغاز شد، هم اینک حدود ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون حدود ۵۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

به گفته فرماندار ویژه لارستان، با بهره‌برداری از این کارخانه برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال می‌شود.

.شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.