[ad_1]

به گزارش ایرنا، رضا زارع زاده مهریزی روز پنجشنبه در جریان بررسی مشکلات واحد پرورش شتر مرغ شهرستان افزود: حمایت از سرمایه گذاران یکی از تاکیدهای مهم دولت است و زمینه برای مشارکت آنها وجود دارد.

وی ادامه داد: هدف همه مسوولان حمایت از جلب حضور فعال سرمایه گذاران و خیران برای اجرای طرح‌های تولیدی مورد نیاز منطقه به خصوص در راستای جهش تولید و ایجاد اشتغال پایدار است.

این مسوول اظهار کرد: برای اجرای اهداف دولت در تولید و اشتغال باید مدیران نسبت به جذب سرمایه گذاران و فراهم کردن زمینه مشارکت با حل مسائل و مشکلات آنها در سال جهش تولید فعال اقدام کنند.

زارع زاده مهریزی خاطر نشان کرد: وضعیت منطقه و داشتن چند شهرک زمینه مناسبی برای حضور بخش خصوصی در سرمایه گذاری است و امکانات لازم بنحو مناسب در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

مهریز به دلیل وضعیت خاص اقلیمی و جغرافیایی که دارای مناطق معتدل کوهستانی و گرم و خشک است، همچنین با داشتن مردم سختکوش و علاقمند به پرورش دام، طیور، زنبور عسل و آبزیان همزمان با رشد جمعیت و توسعه زندگی شهری و روستایی و نیاز جامعه به پروتیئن حیوانی را برطرف کرده است.

دامپروران مهریز با آگاهی از ضرورت محصولات دامی در سلامت جامعه در این راستا گام موثری برداشته‌اند به طوری که زمینه اشتغال بیش از سه هزار خانوار شهری و روستایی در بخش دامپروری مهریز فراهم شده است.
زمینه‌های تولید در بخش دامپروری مهریز شامل پرورش گاو داشتی و پروار، شتر داشتی و پروار، پرورش مرغ گوشتی و تخمگذار و پولت، مرغ مادر گوشتی، پرورش شترمرغ و کبک مولد و پروار، پرورش زنبور عسل، پرورش آهو، پرورش کرم ابریشم، پرورش ماهیان سرد آبی و گرم آبی، اسب و گورخر است .

یک سوم جمعیت این شهرستان از طریق پرورش دام، طیور و آبزیان امرار معاش می‌کنند و مهریز را به یکی از قطب‌های تولید شیر، گوشت قرمز و گوشت سفید، تخم مرغ، عسل،گوشت کبک و شترمرغ استان تبدیل کرده‌اند.

شهرستان مهریز با داشتن ۱۰ واحد از قطب‌های اصلی پرورش و تولید شتر مرغ استان است.

مرکز این شهرستان یا  ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شهریزد قرار دارد .  

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *