[ad_1]

به گزارش ایرنا امید بن عباس عصر چهارشنبه در نشست بزرگان، ریش سفیدان، سادات و شیوخ طوایف با اعضای شورای تامین شهرستان دزفول در سالن اجتماعات ولایت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول افزود: ترک آداب و رسوم سخت است اما انتظار می‌رود بزرگان در راستای سلامت جامعه از ظرفیت خود مردم برای پیشگیری از کرونا استفاده کنند.

وی ادامه داد: براساس گزارش نیروی انتظامی بزرگان، معتمدین و ریش سفیدان تا حدود زیادی برای مقابله با کرونا همکاری کرده‌اند اما عده‌ای همچنان بر برگزاری آیین‌ها اصرار دارند که دستگاه قضایی با افراد خاطی برخورد قانونی می‌کند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا تنها با تلاش مسئولان محقق نخواهد شد، افزود: تصمیمات مسئولان درصورت همراهی نکردن مردم به طور قطع اثربخشی نخواهند داشت و این موضوع بر روی معیشت، درآمد و کسب و کارها تاثیر دارد و مشکلات زیادی ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به ادامه اجرای تصمیمات سختگیرانه برای پیشگیری از شیوع کرونا در شهرستان دزفول گفت: پارک‌ها، بوستان‌ها و مراکز تفریحی همچنان تعطیل هستند و راه‌های دسترسی به این اماکن مسدود است و خودروهای پارک شده در این اماکن، جریمه و به پارکینگ هدایت می‌شوند.

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان دزفول با اشاره به ادامه تعطیلی آرامستان‌ها افزود: جلوگیری از ورود مردم به آرامستان‌ها به همه شهرداران و بخشداران ابلاغ شده است؛ بزرگان و معتمدین نیز برای حضور نیافتن مردم در آرامستان‌ها در این هفته و در روز عید سعید فطر اطلاع‌رسانی کنند.

وی همکاری معتمدان، شیوخ و بزرگان با مسئولان برای فاصله گذاری اجتماعی و اقدامات پیشگیرانه بویژه در روز عید سعید فطر را خواستار شد و گفت: مردم در روز عید سعید فطر در خانه بمانند و از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

نماز عید فطر به صورت دسته جمعی در دزفول برگزار نمی‌شود

بن عباس گفت: با توجه به وضعیت قرمز شهرستان دزفول از لحاظ بروز ابتلا به کرونا و براساس نظر دانشگاه علوم پزشکی دزفول همچنین با توجه به جلسه مشورتی ائمه جمعه شهرستان دزفول، نماز روز عید سعید فطر به صورت دسته جمعی در هیچ مسجد و مکان مقدس و مصلایی برگزار نمی‌شود.

وی با بیان اینکه تصمیماتی در این روزها اتخاذ می‌شود که در ۴۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده‌اند، افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند باید از دستورات پزشکی برای حفظ جان انسان‌ها در شرایط شیوع کرونا تبعیت کرد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه دین اسلام برای سلامت انسان‌ها اهمیت زیادی قائل است، اظهارداشت: آیین‌های نماز جمعه و روز قدس در این هفته برگزار نمی‌شوند اما ویژه برنامه سخنرانی مقام معظم رهبری در روز قدس به صورت مستقیم از طریق صدا و سیما پخش می‌شود.

 وی افزود: شهروندان برای حفظ سلامتی خود و دیگران از ماسک استفاده و به دیگران برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تاکید کنند.

بن عباس گفت: تا زمانی که دارو و واکسن کرونا کشف و به صورت انبوه تولید نشده است باید دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شوند.

وی از همراهی بزرگان، معتمدین، بزرگان طوایف، روحانیت و شیوخ در مبارزه با شیوع ویروس کرونا قدردانی کرد.

رئیس دادگستری شهرستان دزفول نیز در این آیین با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: دید و بازدها در این روزها به صلاح نیست و همه باید برای سلامتی خود و جامعه موارد بهداشتی را رعایت کنند.

محمدیار ممبینی افزود: مصوبات ستاد مقابله با کرونا باید توسط مردم رعایت شوند تا بعد از ریشه کن شدن کرونا، آیین‌های دینی را در کنار هم برگزار کنیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول نیز در این نشست گفت: اقدامات ایران به نسبت سایر کشورهای پیشرفته دنیا برای مقابله با کرونا قابل قبول بوده است.

سرهنگ هادی سعادت‌زاده افزود: مقام معظم رهبری در بیانات خود با تاکید بر اقدامات موثر برای مدیریت کرونا فرمودند هم ملت و هم دولت خوش درخشیدند.

وی ادامه داد: با توجه به درپیش بودن عید سعید فطر، نگرانی‌هایی از دید و بازدیدها وجود دارد و بزرگان باید برای مدیریت شرایط همانند گذشته کمک کنند.

دهیاران، بزرگان، معتمدان و شیوخ نیز در این نشست ضمن اعلام همکاری با مسئولان برای اجرای فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های اجتماعی، بر لزوم برگزار نکردن آیین‌های عید سعید فطر و تجمعات تاکید کردند.

دزفول بعد از اهواز بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را دارد.

ویروس کرونا که کووید – ۱۹ نیز نامیده می‌شود، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.