[ad_1]

«رستگار یوسفی» روز یکشنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا شهرستان جوانرود در سرسرای اجتماعات فرمانداری افزود: باوجود تمام زحماتی که در طول ۲ماه گذشته برای تعطیلی بازاریان، اماکن عمومی و مراسمات دینی و مذهبی ، عزا و عروسی انجام گرفت متاسفانه وضعیت کرونایی این شهرستان قرمز و نگران کننده است و مردم باید همچنان فاصله گذاری اجتماعی و شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند.

وی اظهارداشت: در صورت تشدید اوضاع مجبور به اعمال محدودیت های بیشتری همچون تعطیلی بازار، اماکن عمومی، بوستانها، دفاتر پیشخوان ،کافی نت ها، آیین های عزا و عروسی و دیگر مراسم ها خواهیم شد.

فرماندار جوانرود همچمین به اعمال محدودیت ها و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری ، اماکن ورزشی و اماکن اقامتی تاکید کرد.

یوسفی با بیان اینکه این محدودیت ها به تنهایی کارساز نیست یادآور شد: از مردم انتظار داریم که همچون ماه های گذشته برای مقابله با کرونا مسایل بهداشتی را با جدیت رعایت و به توصیه های ارایه شده توجه کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جوانرود نیز از افزایش آمار مبتلایان این شهرستان به ویروس کرونا خبر داد و گفت: متاسفانه تاکنون تست ۱۱۱ نفر در شهرستان جوانرود مثبت و تست ۷۰ نفر  دیگر نیز جهت آزمایش به استان ارسال شده است.

دکتر مولود حسینی افزود: ۵۵ نفر هم در قرنطینه خانگی به سر می برند.

وی از بی توجهی های برخی از شهروندان در روزهای اخیر و در زمان برداشتن محدودیت نسبت به خطر بالای بیماری کرونا برای سلامتی خودشان و سایر افراد جامعه ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت: اگر مردم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند، متاسفانه وضعیت وخیم ترخواهد شد.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۵۱ هزار و ۴۶۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۷۷۹۷ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۵۱۱ مورد بستری و دو هزار و ۵ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۱۵۱ هزار و ۴۶۶ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۷۹۷ نفر رسید.

جهانپور گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۱۸ هزار و ۸۴۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۲۵۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی اظهار کرد: تاکنون ۹۳۵ هزار و ۸۹۴ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت افزود: استان‌های اصفهان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، لرستان، کرمانشاه، هرمزگان و سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *