[ad_1]

دهه کرامت هر سال همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) آغاز و تا روز میلاد امام رضا (ع) ادامه دارد و امسال از سوم تیرماه آغاز شد و تا ۱۳ ماه جاری ادامه دارد.

بهروز شهابی‌زاد روز سه شنبه در نشست کارگروه بررسی مشکلات بانوان شهرستان افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی زنان راه خود را یافته‌اند، روند رشد جایگاه زنان در جامعه امیدبخش است.

‌وی با بیان اینکه نادیده‌گرفتن زنان به‌عنوان نیمی از جمعیت فعال جامعه، نتیجه‌ای ندارد تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد(سمن‌ها) و رابطان امور بانوان در اداره ها، ظرفیت‌های قابل‌توجهی هستند که می‌تواند نقش‌آفرینی آنها را در جامعه و فعالیت‌های مختلف تقویت کند.

‌شهابی زاد در ادامه گفت: کارکرد خانواده‌ها در مقابله و مهار مدیریت بیماری کرونا و نقش محوری بانوان در کانون خانواده‌ها انکارناپذیر است.

همچنین معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان تصریح کرد: درحال حاضر زنان در کنار ایفای نقش مادری، همسری و تحکیم بنیان‌های خانواده، با حضور در جامعه و بازارکار، ستون اقتصادی و اجرایی بسیاری از مشاغل محسوب می‌شوند و نمی‌توان از نقش آنان در توسعه اقتصادی چشم‌ پوشی کرد.

رقیه کرمانیان افزود: در شرایط کنونی، یکی از مهمترین مسایل و دغدغه های زنان سرپرست خانوار، مساله تامین معیشت خانواده و رفع مشکلات اقتصادیشان است که وجود این مشکل علاوه بر اینکه به معیشت خانواده آسیب وارد می کند، زمینه ساز بروز اضطراب و مشکلات روحی برای این گروه از زنان نیز هست.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه دارا بودن شغل و درآمد می تواند هم مشکلات معیشتی و هم بخشی از مشکلات روحی زنان را کاهش دهد، باید در دستور کار نهادهای مربوطه قرار گیرد و علاوه بر آن چرایی افزایش آمار این قشر از جامعه بررسی و برای جلوگیری از آن برنامه ریزی شود.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد و مطابق آمارها ۴۹ درصد جمعیت این منطقه را بانوان تشکیل می دهند.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۰  شهرستان دارد که ۸۷ درصد در ۲۲ شهر زندگی می کنند. 

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.