[ad_1]

رحمدل بامری پنجشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آژیر وضعیت قرمز کرونا از سوی کادر بهداشت و درمان در چابهار به صدا درآمده و به همین منظور با تصمیم مشترک شورای تامین و ستاد مبارزه با کرونا شهرستان چابهار تمامی بازارها (بازار منطقه آزاد، دکه بازار، بلوک بازار، جمعه بازار و بازارهای روز) بجز واحدهای صنفی عرضه کننده مواد غذایی و بهداشتی تا اطلاع بعدی تعطیل شدند.

وی افزود: فعلا از پذیرش مهمان در شهرستان چابهار معذوریم و محدودیت در مبادی ورودی و خروجی شهر چابهار به شدت اعمال می شود.

فرماندار چابهار گفت‌: با توجه به قرار گرفتن این شهرستان در وضعیت قرمز تدابیر خاصی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: شهرستان چابهار اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد و در روزهای اخیر در شرایط حادتری قرار گرفتیم بطوریکه موارد مثبت کرونا در مقایسه با ۲ ماه اول ۱۵ برابر شده است.

بامری بیان کرد: در همین راستا در  نشست ستاد کرونا تصمیماتی مبنی بر بسته شدن ورودی‌ها و خروجی های شهرستان چابهار اتخاذ شد، همچنین با مشاغلی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت ن‌کنند، برخورد و تعطیل می شوند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان همچنین در باره وضعیت پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و اماکن تفریحی و گردشگری گفت: براساس تصمیمات این ستاد مقرر شد، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها مجددا بسته شوند و در سایر اماکن نباید تجمعی شکل گیرد.

وی گفت: همچنین برگزاری مجالس عروسی و عزاداری‌ ممنوع است و از چاپ و نصب اعلامیه و بنر در سطح شهرستان که منجر به تشویق مردم برای حضور در تجمعات ‌شود، ممانعت به عمل می‌آید.

فرماندار چابهار تصریح کرد: محدودیت‌های تردد در سطح شهرستان اعمال می شود و هیچ امکاناتی برای پذیرایی از گردشگران نخواهیم داشت و  فعلا از پذیرش مهمان در این شهرستان معذوریم، به همین سبب از تمامی مسافرینی که قصد سفر به چابهار را دارند به طور جد درخواست می شود از سفر به شهرستان چابهار پرهیز کنند فقط به شهروندان این شهرستان اجازه تردد داده خواهد شد و از  پذیرش سایر هموطنان و مهمانان معذوریم.

وی افزود: بر این اساس بازار شهر چابهار کاملا تعطیل خواهد شد و به جز نانوایی‌ها، داروخانه‌ها، پمپ بنزین‌ها و فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی بقیه اصناف و فروشگاه‌ها تا اطلاع بعدی تعطیل و با کسانی‌که به هر نحوی قصد ایجاد خلل در این روند را داشته و دستورات ستاد مدیریت مبارزه با بیماری کرونا را نادیده بگیرند برخورد قانونی خواهد شد.

بامری  بیان کرد: هرگونه تجمع و ازدحام در سطح بازار و معابر ممنوع است ، مراسم عزاداری و تدفین بدون حضور جمعیت و فقط با حضور چند نفر از نزدیکان انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با مدیران و رؤسای دستگاه‌های اجرایی شهرستان که در اجرای مصوبات ستاد و وظایف خود در مبارزه با بیماری کرونا سهل انگاری کنند برخورد قانونی خواهد شد.
بامری افزود: شهرداری، اصناف، اداره صمت، نیروی انتظامی و شبکه بهداشت به طور مستمر و به صورت سختگیرانه بر نحوه تعطیلی بازار نظارت خواهند داشت و با متخلفان شدیداً برخورد قانونی خواهد شد، مغازه دارانی که این مصوبات را نادیده بگیرند مغازه آنان پلمب می‌شود. شهرداری به صورت روزانه معابر سطح شهر را گند زدایی و ضدعفونی خواهد کرد.

وی تاکید کرد: مدیران و روسای ادارات قبل و بعد از کار روزانه دستگاه تحت مدیریت خود را ضدعفونی خواهند کرد؛ تمام  مکان هاو مناطق تفریحی، پارک‌ها و بوستان‌ها تعطیل و ورودی آن‌ها بسته خواهد شد.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه چابهار ادامه داد: تمامی ادارات و سازمان‌های دولتی و نهادهای نظامی و انتظامی از اعلام پذیرش هرگونه میهمان در این ایام به مهمانسراهای دولتی تحت اختیار، جدا خودداری کنند. 

 بامری تصریح کرد: تمامی هتل ها و مکان های اقامتی، پذیرایی و همچنین واحدهای بومگردی از پذیرش میهمان منع شده و چنانچه رعایت نکنند از فعالیت آنها جلوگیری و برخورد قانونی می شود، نصب هرگونه چادر و توقف در پارک ها و تفرجگاه ها و معابر عمومی ممنوع است.

وی افزود: از مردم فهیم شهرستان تقاضا می شود با رعایت پروتکل های بهداشتی درمانی، فردی و اجتماعی در خانه بمانند و در جهت کنترل بیماری کرونا و حفظ سلامتی خود و دیگران و اجرای مصوبات اتخاذ شده با ما همکاری لازم را داشته باشند.

فرماندار چابهار تصریح کرد: هر دستگاه اجرایی که از تصمیمات ستاد کرونا تخطی کند برخورد و به دستگاه قضایی معرفی خواهد شد.

اعلام وضعیت قرمز شیوع کرونا در چابهار 

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار نیز با اشاره به اعلام وضعیت قرمز بیماری کرونا و افزایش موارد ابتلا به این بیماری در سطح شهرستان گفت: به منظور حفظ سلامت شهروندان و مقابله با شیوع گسترده بیماری کرونا، برپایی تجمعات و مراسم اعم از مذهبی، فرهنگی و خانوادگی تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

دکتر مهدی میرادی افزود: برپایی مراسم عروسی و هرگونه تجمعات مشابه، مصداق مجرمانه تهدید علیه سلامت جامعه محسوب شده و هنجار شکنان از سوی دستگاه قضایی تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد”شهروندان گرامی می توانند همچون گذشته در صورت مشاهده عدم رعایت موارد فوق ، از طریق شماره تلفن ۳۵۳۳۰۰۵۵  و شماره پیامک ۰۹۹۰۳۳۷۰۲۰۹ گزارش تخلفات را به دبیرخانه ستاد کرونا شهرستان چابهار اطلاع رسانی کنند.

مراکز تجاری و واحدهای خدماتی منطقه آزاد چابهار تعطیل شد

معاون فرهنگی، هنری و گردشگری منطقه آزاد چابهار نیز گفت: مراکز تجاری و واحدهای خدماتی سطح منطقه آزاد چابهار از دوم خرداد تا اطلاع بعدی تعطیل است.

محمداکبر چاکرزهی افزود: این تعطیلی براساس اعلام ستاد مدیریت کرونای شهرستان چابهار مبنی بر پیشگیری از روند صعودی بیماری کرونا مراکز تجاری منطقه آزاد ، دکه بازار و بازار محلی تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.