[ad_1]

 صارم رضایی روز شنبه به رسانه ها اعلام کرد: با توجه به اینکه سالانه تعداد زیادی از هموطنانمان بر اثر غرق شدگی جان خودشان را از دست می‌دهند، از مردم خواهش می‌کنیم نکات ایمنی را در خصوص شنا کردن در بستر رودخانه‌ها رعایت کنند.

وی افزود: از مردم می‌خواهیم از شوخی کردن در هنگان شنا جداً خودداری کنند، قبل از ورود به آب از وضعیت عمق آب و دمای آب اطلاعات کاملی داشته باشند زیرا تعداد زیادی از عزیزان هم استانی بر اثر سردی آب و یا شیرجه زدن در آب‌هایی که سنگلاخ بوده غرق شده اند؛ همچنین آشنایی کامل با فنون شنا داشته باشند و به علائم ایمنی و تابلوهای هشدار دهنده در کنار رودخانه‌ها حتماً توجه کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۹ غرقی در استان داشته ایم که ۲۲ نفر آنها فوت شدند، خاطرنشان کرد: در سه ماه نخست سال ۹۸ تعداد ۱۶ نفر غرقی داشتیم که ۱۳ نفر آنها فوت شدند و این آمار در سه ماهه نخست سال جاری به ۹ نفر غرقی و ۷ نفر فوتی رسیده است.

رضایی یادآور شد: در صورت بروز هر نوع حادثه‌ای عزیزان هم استانی می‌توانند با شماره ۱۱۲ جمعیت هلال احمر استان لرستان تماس حاصل کنند و مطمئن باشید همکاران ما بلافاصله در محل حضور پیدا خواهند کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *