[ad_1]

به نوشته رأی الیوم، عطوان افزوده است: در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در سوریه، آمریکا و متحدانش در منطقه همچنان علیه دولت سوریه توطئه می کنند و تلاش دارند تا بر میدان های نفتی شرق فرات تسلط یابند و به غارت آن با کمک مزدوران محلی تسهیل بخشند.

عطوان نوشته است: بنا بر اطلاعات رسیده، سازمان‌ اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) دفاتری برای عضو گیری و آموزش برخی از عناصر نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) گشوده است.

وی در ادامه این مطلب می نویسد: مأموریت این عناصر با حقوق ماهانه ۳۵۰ دلار حفاظت از چاه های نفت سوریه و نفتکش هایی است که نفت را به کشورهای همجوار به ویژه اقلیم کردستان عراق و برخی دلال های دیگر از جمله نمایندگان شرکت های اسرائیلی قاچاق می کنند.

اهمیت نفت سوریه برای آمریکا بر هیچ کس پوشیده نیست،؛ چرا که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا صراحتاً اذعان کرده که نظامیان این کشور برای «حفاظت از نفت سوریه» یا به عبارت صحیح، سرقت نفت سوریه در مناطق نفتی این کشور حضور دارند.

با ظهور و بروز گروه تروریستی داعش که توسط آمریکا برای نابودی جبهه مقاومت اسلامی و کشور سوریه در جهت تأمین امنیت رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۲ (۱۳۹۰) انجام شد، سرقت و فروش منابع نفتی سوریه نیز به عنوان قسمتی از تأمین منابع مالی این گروهک تروریستی در کنار دلارهای نفتی عربستان، امارات و برخی دیگر از کشورهای عربی در دستور کار حامیان تروریست‌ها قرار گرفت.

گروه تروریستی داعش تا پیش از شکست، نفت میادین سوریه را استخراج و از طریق دلالان ترکیه‌ای آن را به صهیونیست‌ها و دیگر خریداران نفت می‌فروخت و با پول آن، قسمتی از تجهیزات مورد نیاز خود را تأمین می‌کرد اما با شکست گروهک تروریستی داعش، ابتدا ارتش ترکیه دنباله رو داعش در سرقت نفت سوریه شد و سپس یانکی‌ها سرقت از منابع نفتی سوریه را در برنامه کاری خود قرار دادند.

با شکست گروه تروریستی داعش در آذر ماه ۱۳۹۶ توسط جبهه مقاومت اسلامی و ارتش سوریه در این کشور، نیروهای کرد سوریه، ارتش ترکیه و پس از آن نظامیان متجاوز آمریکایی به دلیل حضور کم‌رنگ نیروهای ارتش سوریه در شمال و شمال شرق این کشور، کنترل بیشتر میادین نفتی را در اختیار گرفتند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.