[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رویترز،، این شورا  روز سه شنبه در بیانیه‌­ای خاطر نشان کرد که دعوت عربستان از کشورهای عضو اوپک و شمار دیگری از کشورها برای نشست فوری به منظور تلاش برای رسیدن به توافقی عادلانه انجام شده است که توازن مورد نظر را به بازارهای نفت برگرداند.

براساس این بیانیه،  این اقدام در ادامه تلاش­های قبلی عربستان برای برقراری توازن، ثبات و ادامه تلاش‌های همیشگی این کشور برای حمایت از اقتصاد جهانی در این شرایط استثنائی انجام شده است.

 عربستان پنجشنبه هفته گذشته خواستار نشست فوری کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و دیگر کشورهای نفتی شد.

دولت ریاض اعلام کرد که این نشست در راستای تلاش برای حمایت از اقتصاد جهانی و در پاسخ به درخواست رییس جمهوری آمریکا صورت گرفته است.

درخواست عربستان برای نشست فوری اوپک و دیگر کشورهای  نفتی پس از آن روی می‌دهد که پیش از آن”دونالد ترامپ” رییس جمهوری آمریکا در خصوص شرایط جاری بازار نفت با “محمد بن سلمان” تلفنی گفت وگو کرده بود.

ترامپ در یک پیام توئیتری گفته بود که وی امیدوار است عربستان و روسیه ١٠ میلیون بشکه یا بیشتر از تولیدات نفتی‌شان را کاهش دهند.

قیمت نفت خام پس از عدم توافق اوپک با روسیه و کاهش قیمت‌ها توسط عربستان، بزرگ‌ترین سقوط قیمت را در نزدیک به ۳۰ سال گذشته تجربه کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.