[ad_1]

اقبال عباسی روز یکشنبه در هفدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی این استان اظهار داشت: در شرایطی هستیم که به لحاظ عددی دانشجویان در کشور هر سال کمتر می‌شوند و در این شرایط این مجال به ما داده می‌شود تا به جای توسعه ساختمانی و فیزیکی این مراکز آموزشی، به سمت کیفی کردن آن حرکت کنیم.

وی با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی باید به سمت مهارت‌‎محوری هدایت شود، تصریح کرد: اگر دانشگاه آزاد به سمت مهارت‌آموزی دانشجویان حرکت کند بخش زیادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به سمت اقتصاد توسعه بنیان هدایت می‌شوند که این موضوع می‌تواند روند توسعه‌یافتگی استان را تسهیل کند.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام جهش تولید، این شعار با رونق علمی و پژوهشی در دانشگاه‌ها محقق می‌شود و بی‌شک راه نجات کشور از مشکلات اقتصادی، توسعه دانشگاه است.

عباسی با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: این نهاد علمی آموزشی مایه افتخار و برکت و یک گنجینیه علمی و فرهنگی برای نظام و انقلاب است و می‌طلبد نگاه ویژه و توسعه‌ای به این مجموعه داشت.

به گزارش ایرنا، در این نشست گزارشی از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در حوزه دانش‎بنیان و هدفگذاری این دانشگاه در سال جهش تولید ارائه شد.

هم‌اکنون هشت هزار و ۷۰۰ نفر دانشجو در مقاطع دکتری تخصصی، دکتری حرفه‌ای، کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد مشغول فراگیری علم و دانش هستند. 
بیش از ۱۷۰ نفر عضو هیأت علمی تمام وقت،سه نفر عضو هیأت علمی نیمه‌وقت و بیش از ۳۰۰ نفر عضو حق‌التدریس در ۷۵ رشته آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد تدریس می کنند و تاکنون بیش از۳۶ هزار نفر از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.