[ad_1]

محمد ولی پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مهمترین موضوع در توسعه گردشگری فراهم کردن زیر ساخت های لازم همچون هتل، هتل آپارتمان، سرویس آپارتمان، مجتمع های تفریحی و گردشگری و مجموعه های پذیرایی عنوان کرد.

وی ادامه داد: با توجه به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری در زمان حاضر چند هتل در این خطه در دست احداث می‌باشد.

وی تصریح کرد: ۹ پروژه از ۲۷ پروژه گردشگری در دست اقدام بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی، ۴ پروژه بین ۵۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ۱۴ پروژه نیز بین ۱۵ تا ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت می باشند.

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری نوشهر با اشاره به این که نگاه دولت به بخش گردشگری تقویت اشتغال پایدار است افزود: برآورد می شود با آغاز بهره برداری از این ۲۷ پروژه گردشگری در دست اقدام در شهرستان برای یکهزار و ۷۹۳ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد شود.

وی یکی از بزرگترین این طرح ها را ساخت هتل پنج ستاره آراز در منطقه ساحلی چلک بخش مرکزی با بیش از یکهزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی برشمرد و اظهار داشت: این هتل عنوان بزرگترین هتل در حال ساخت و بلندترین هتل ایران را به خود اختصاص داده است که تاکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

ولی پور ادامه داد: هتل پنج ستاره آراز با ظرفیت یکهزار و ۶۰۰ تخت و ۵۲۱ اتاق شامل آپارتمان، سوئیت و رویال سوئیت با زیربنای ۹۶ هزار مترمربع در ۳۰ طبقه در ۵ هکتار زمین از سال ۹۵ در حال احداث است که دارای استخر، سالن بدنسازی، شش رستوران، سالن کنفرانس ۷۰۰ نفری، ۲۴ آسانسور که بیش از ۶۰۰ نفر در آن شاغل خواهند شد.

وی به پروژه هتل آپارتمان کاسپین اشاره کرد و گفت: این هتل در ۲ بلوک با مجموعه ۱۲۰ واحد آپارتمان یک خوابه ، ۲خوابه و سوئیت با زیربنای ۱۲ هزار و ۳۸۵ متر مربع در زمینی به وسعت ۲ هکتار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال ساخت است .

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی هتل آپارتمان کاسپین افزود: با بهره برداری از این هتل که دارای استخرسرپوشیده، مجموعه ورزشی، زمین تنیس و فوتبال در منطقه ساحلی چلک در حال ساخت است پیش بینی می شود برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری نوشهر همچنین به ساخت هتل پنج ستاره حیات با ظرفیت یکهزارو ۱۲۴ تخت اشاره کرد و تصریح کرد: این هتل در ۱۵ طبقه با زیربنای ۲۶ هزار متر مربع در ۱۱هزار مترمربع زمین در منطقه توساتک با سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد تومانی ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با بهره برداری از آن ۲۵۰ نفر شاغل خواهند شد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ظرفیت تخت نوشهر برای اقامت مسافران حدود ۱۵۰ هزار تخت است که از این تعداد فقط ۲ هزار و ۸۰۰ تخت رسمی می باشند که شامل هتل ، متل ، بوم گردی، مجموعه های مهمان پذیر است.

وی ادامه داد: با بهره برداری از ۲۷ پروژه در دست ساخت شهرستان ظرفیت تخت با ۲۴۰ درصد افزایش از ۲ هزار و ۸۰۰ تخت به ۶ هزار و ۷۲۷ تخت خواهد رسید.

ولی پور به ۱۲ میلیون نفر شب اقامت گردشگر در سال گذشته در شهرستان نوشهر اشاره کرد و گفت:  این در حالی بود که در سال ۹۵ حدود ۷ میلیون نفر شب اقامت مسافر در شهرستان با توجه به ظرفیت های اقامتی ثبت شده بود.

وی همچنین به بهره برداری ۱۴ پروژه گردشگری در شهرستان در سه سال گذشته اشاره کرد و افزود: این پروژه ها با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد تومانی و اشتغال ۲۰۰ نفر افتتاح شدند.

وی ادامه داد: ۵ هتل آپارتمان با ظرفیت ۳۲۰ تخت، ۴ مجموعه پذیرایی، سرگرمی و تفریحی با ظرفیت ۲ هزار و ۱۴۰ صندلی و ۵ دفتر خدمات مسافرتی را شامل می شود. 

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری نوشهر خاطرنشان کرد: شهرستان نوشهر دارای ۷ اقامتگاه بوم گردی با ظرفیت حدود یکصد نفر است که ۲۳ نفر نیز در آن مشغول فعالیت هستند.

شهرستان نوشهر با برخوردار بودن از کوه ، دریا و جنگل های پهن برگ هیرکانی یا به عبارتی ‘موزه طبیعی ‘ با قدمتی بیش از ۴۰ میلیون سال در ضلع جنوبی و نیز دریای خزر در کرانه شمالی ، آبشارها ، غارها ، چشمه های آبگرم معدنی و مناطق نمونه گردشگری ثبت شده نظیر بوستان جنگلی سی سنگان، ساحل نمونه گردشگری سیترا ، سد خاکی آویدر ، دریاچه ارواح ، موزه مردم شناسی کندلوس کجور ، موزه مردم شناسی تبریزی ، مکان های مذهبی تاریخی از جمله امامزاده گان سیدعلی کیاسلطان ، طاهر و مطهر به همراه ظرفیت های همچون بندر، فرودگاه به منطقه ای جذاب برای گردشگری تبدیل شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *