[ad_1]

احمد ریواده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری این جشنها مطابق پروتکلهای ابلاغی ستاد ملی مقابله با کروناست و از جمله شاخصه های اصلی در برگزاری این جشنها، عدم ایجاد تجمع، استفاده از ماسک توسط اعضای هیاتها و شرکت کنندگان و مدت یک ساعت برای انجام مراسم می‌باشد.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا برپایی هر نوع ایستگاه صلواتی و توزیع شیرینی و شربت، ایجاد تجمع و راه‌اندازی کاروانهای موتوری در سطح شهر به خاطر حفظ ایمنی و ایجاد نشدن راه‌بندان ممنوع است.

معاون فرماندار مشهد گفت: علاوه بر هیات‌های مذهبی مشهد، آستان قدس رضوی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی مقاومت بسیج نیز خواستار برگزاری جشن در فضای باز و راه‌اندازی کاروان شادی خودرویی بودند که پروتکلهای مورد نظر به آنان ابلاغ شده است.

وی افزود: در این راستا ۱۳ کاروان خودرویی متعلق به آستان قدس رضوی، سپاه پاسداران و هیات‌های مذهبی متشکل از پنج دستگاه تریلی مجوز برگزاری جشن سیار دریافت کرده‌اند.

ریواده ادامه داد: تردد این کاروانها مشروط به رعایت پروتکلهای ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا و دریافت مجوز ترافیکی لازم از پلیس راهنمایی و رانندگی مشهد بوده است.

سه میلیون نفر از جمعیت شهرستان ۳.۵ میلیون نفری مشهد در شهر مشهد ساکن هستند.    

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۲۰ هزار و ۱۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۹۷۶ تن رسیده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.