[ad_1]

به گزارش ایرنا ، بدنبال رعد و برق‌های شدید آسمان در شامگاه دیروز و در ادامه آن بارش شدید باران برق خلخال از ساعت ۲۰ شب گذشته تا ساعت چهار بامداد امروز جمعه قطع و این شهر در خاموشی مطلق فرورفت. 

رسول زارع ، رییس اداره توزیع برق خلخال روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: علت قطعی برق طولانی مدت شب گذشته و بامداد امروز این شهر وقوع حادثه اتصال شبکه داخلی برق در کارخانه نئوپان بود و چون ماموران این اداره دسترسی به این محل نداشته و همچنین حادثه اتصال برق کارخانه از سوی مسوولان  فنی این واحد صنعتی به اداره برق گزارش نشده بود مدت زمان جستجوی محل اتصال برق که موجب قطعی برق بخش اعظمی از شهر خلخال شده بود هشت ساعت به طول انجامید.

وی اظهارداشت: در مدت قطعی برق ناشی از اتصال برق در کاخانه نئوپان ماموران بخش اتفاقات شرکت توزیع برق اقدام به شناسایی محل اتصال برق کردند ولی خارج بودن محل اتصال از محل دید ماموران کار شناسایی محل حادثه را طولانی کرد.

 خاموشی موجب شد تا این مدت مردم برای روشنایی منازل خود از شمع و وسایل روشنایی نفتی و گازی و استفاده کنند. 

در عین حال رعد و برق‌های شدید آسمان در شب گذشته موجب از کار افتادن وسایل برقی وارد شدن آسیب و خسارات به تجهیزات و امکانات برقی مردم خلخال شد و همچنین پس از وصل شدن جریان برق تنها جایگاه سوخت بنزین در داخل شهر خلخال به علت وارد شدن آسیب به قسمت برق جایگاه  قادر به ارائه خدمات سوخت به مراجعان نشد.

صاعقه موجب وقوع چندین حادثه آتش‌سوزی در مناطق مختلف خلخال از جمله آتش‌سوزی در باغ‌های اطراف این شهر شد که با بارندگی‌های باران آتش‌سوزی‌ها خاموش شد.

هنوز از میزان خسارات وارده از جانب حوادث شب گذشته خلخال گزارشی دریافت نشده است.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.