[ad_1]

در این بیانیه با امضای حجت‌الاسلام و المسلمین سعیدی رییس شورای فرهنگ عمومی قم، آمده است: مردم عزیز ما رمضان امسال را در  شرایطی آغاز کرده و به ضیافت الهی می‌روند که عده‌ای از هم‌وطنان گرفتار عوارض ناشی از ویروس منحوس کرونا شده و در شرایط سخت و دشواری قرار دارند.

این بیانیه اضافه کرده است: بدون تردید توجه بیش‌ازپیش مؤمنان روزه‌دار به این گروه از افراد که معیشت آن‌ها دچار مشکل شده است و ارائه کمک‌های خود به این افراد، رضایت پروردگار و خشنودی خلق خدا را در پی دارد.

در ادامه بیانیه آمده است: لذا شایسته است تا مردم و مسئولین نیز لحظات را مغتنم شمرده و روح برادری، صمیمیت، مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه با آسیب دیدگان جامعه را در خود تقویت کرده و با گرفتن دست همدیگر و کمک به آنان، زمینه تعالی و حرکت در مسیر کمال و بازگشت به فطرت الهی را برای خویش فراهم سازند.

این بیانیه حاکی است: بر مؤمنان است که در این زمینه از یکدیگر در کمک به قشر آسیب‌پذیر پیشی گرفته  و بیش‌ازپیش دشمنان را دررسیدن به اهدافش ناکام سازند.

در ادامه آمده است: با عنایت به تلاش دشمنان که با تشدید تحریم‌ها، معیشت مردم را نشانه رفته و عرصه زندگی را بر اقشار ضعیف جامعه تنگ نمودند، شایسته است مؤمنان، مسئولان و جوانان دانشمند به توصیه مقام معظم رهبری در خصوص مسئله‌ی جهش تولید که مسئله‌ی حیاتی برای کشوراست، توجه نموده و به معنای واقعی کلمه برای افزایش تولید در همه زمینه‌ها تلاش کنند تا نیت پلید دشمنان را خنثی نمایند.

بیانیه افزوده است: این ماه پربرکت، گذشته از انجام اعمال و مناسک مذهبی، فرصت مغتنمی جهت پرداختن به دیگر ابعاد و زوایای فرهنگی آن هست تا از این گذر به ترقی و کمال فرهنگی در ابعاد فردی و اجتماعی دست‌یابیم و بستر ترویج بسیاری از مکارم و فضایل اخلاقی به‌ویژه همدلی، صله‌رحم، تکریم بزرگان، کمک به نیازمندان، ارتقای اخلاقیات عمومی از طریق فضای مجازی و با رعایت فاصله اجتماعی و پذیرفتن توصیه‌های  کادر درمانی کشور است تا قدردان عظمت کار و ارزش فداکاری آن‌ها باشیم.

شورای فرهنگ عمومی قم بیان کرده است: شورای فرهنگ عمومی قم، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان از مردم مؤمن و ولایت مدار استان دعوت به عمل می‌آورد همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند در غیاب جلسات عمومی ماه رمضان از عبادت و تضرّع و خشوع در تنهایی غفلت نشود.

بیانیه حاکی است: ما می‌توانیم در اتاق خودمان، در خلوت خودمان، در میان خانواده و فرزندان خودمان، همین معنا را، همین توجّه را، همین خشوع و خضوع را به وجود بیاوریم.» و عظمت این ماه را به تصویر کشیده و زمینه گسترش فرهنگ دینی را در جامعه فراهم نمایند.

در ادامه این بیانیه گفته‌شده است: ماه مبارک رمضان، ماه میهمانی خدا از راه می‌رسد و مردم خداجوی و مؤمن قم آماده می‌شوند تا ادب حضور در ضیافت پروردگار را سرمایه خوشبختی دنیا و آخرت خودنمایند.

 بیانیه افزوده است: ماه مبارک رمضان ماه روشنگر راه هدایت از گمراهی و ضلالت و فرصت نیکویی برای خودیابی، خودشناسی، خودسازی و عبادت و بندگی حضرت حق است. رمضان، دوره تزکیه و هجرت درونی برای تهذیب و تربیت و ساختن و مقاومت کردن و تحمل نمودن است.

این بیانیه اضافه کرده است: رمضان ماه اعتکاف رسول‌الله و خطابه‌های امیرالمؤمنین (ص) دعاها و سجده‌های سیدالساجدین و زین‌العابدین (ع)است. آغاز این ماه، رحمت، میانه آن مغفرت و پایان آن پاداش عظیم الهی است.

در ادامه بیانیه شورای فرهنگ عمومی قم بیان‌شده است: نبی مکرم اسلام(ص) ماه مبارک رمضان را در خطبه شعبانیه چنین توصیف می‌کند «روزها و شب‌ها و ساعاتش از خجسته‌ترین زمان‌ها است، نفس‌های شما در این ماه تسبیح و خواب‌های شما عبادت و دعاهای شما مستجاب و اعمال شما مقبول است.

 در ادامه آمده است:درهای بهشت باز و درهای جهنم بسته است و شیاطین در غل و زنجیر هستند. پس سعادت و خوشبختی خود را با نیت‌های پاک و درست از پروردگار بخواهید و برای بهره‌گیری بیشتر از برکات مادی و معنوی و آثار و ثواب این ماه، زبان‌هایتان را از گناه بازدارید و چشمان خویش را از نگاه‌های ناپاک بپوشانید»

پایان این بیانیه حاکی است: مقتضی است در این موسم پر خیروبرکت یاد کنیم از آنان که فیض حضورشان در این رمضان میان ما نیست، ازجمله سردار پرافتخار، حاج قاسم سلیمانی عزیز و شهدای مدافع سلامت و از دعا جهت فرج عاجل حضرت ولیعصر غفلت نورزیم و با خودسازی و مراقبت و دوری از آلودگی‌ها، جان خویش را با نفحات رحمانی صفا دهیم./

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.