[ad_1]

احمد ریواده روز شنبه در گفت و گو با خبرگار ایرنا افزود: تنها دستوری که به تازگی برای برداشتن محددیتها اعلام شد بازگشایی آرامستانها به جز در روزهای پنجشنبه و جمعه، کتابخانه‌ها و فعالیت‌های ورزشی غیربرخوردی است که شامل آن دسته از باشگاههای ورزشی می شود که در آن برخورد فیزیکی بین ورزشکاران وجود ندارد البته در این موارد نیز بر رعایت دستورالعمل‌های خاص بهداشتی تاکید شده است.

وی در خصوص انتشار خبر بازگشایی شهربازی‌ها اظهار کرد: بنا به درخواست برخی مجتمع های تجاری فعالیت وسایل بازی کودکان در این اماکن آن هم تنها با اخذ مجوز از اداره بهداشت و رعایت شیوه نامه‌های ابلاغی از سر گرفته می‌شود و این موضوع مربوط به فعالیت شهربازی های بزرگ و حتی روباز شهر نمی شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار مشهد در خصوص پارکها و بوستانها نیز گفت: برخی فعالیتها در این اماکن روباز اصولا بلامانع است اما از آنجایی که نیروهای شهرداری امکان نظارت بر همه فعالیتها در بوستانها را ندارند لذا ترجیح داده شد برای جلوگیری از فعالیتهایی که ناقض پروتکلهای ستاد کرونا در بوستانهاست این اماکن بازگشایی نشود.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۹۷ هزار و ۸۰۱ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۲۲ هزار و ۹۱۳ تن را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون  ۳۴۲ هزار و ۵۳۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.