[ad_1]

مدیر بیمارستان حضرت علی اصغر شیراز اعلام کرد: با توجه به انتخاب این بیمارستان به عنوان مرکز پذیرش بیماران مبتلا به کرونا و عدم ملاقات همراهان بیماران، این مرکز درمانی یکی از پرستاران را به عنوان پل ارتباطی جهت اطلاع از وضعیت بیماران به خانواده بیماران انتخاب کرده است.

پرنیان نیک منش با بیان اینکه این اقدام در قالب طرح سروش سلامت بیماران اجرا می شود گفت: با توجه به شرایط فعلی بیمارستان، عدم حضور همراهان در کنار بیماران و حذف ساعات ملاقات، ضرورت وجود روشی جهت اطلاع‌رسانی وضعیت بیماران بستری در بیمارستان به خانواده‌های آنان احساس گردید.

وی ادامه داد: در راستای پاسخگویی و ساماندهی به این نیاز یکی از  پرستاران این مرکز، به نام  سجاد اسفندیاری به عنوان مرجع اطلاع‌رسانی به خانواده‌های بیماران انتخاب و طبق برنامه‌ریزی انجام شده، وی هر روز صبح گزارش وضعیت بیماران بخش را از سرپرستار بخش مربوطه دریافت کرده و در ادامه با برقراری تماس تلفنی با یکی از بستگان درجه یک بیمار که از قبل مشخص شده است، جدیدترین اطلاعات بیمار را در اختیار خانواده قرار می‌دهد و پاسخگوی سوالات احتمالی آنان خواهد بود.

نیک منش گفت: این طرح در ابتدا جهت بیماران بخش های ویژه ICU و CCU  آغاز شده و در روزهای آتی تصمیم بر آن است که برای بیماران بستری تمامی بخش های درمانی اجرا گردد.

 سجاد اسفندیاری پرستار این بیمارستان که به عنوان مرجع اطلاع رسانی به خانواده بیماران انتخاب شده نیز در خصوص این طرح گفت: از زمان اجرای این طرح، رضایت خاطر همراهان بیماران جلب شده و همچنین تماس های تلفنی غیر ضروری خانواده بیماران به بیمارستان جهت اطلاع از وضعیت بیمارشان به مراتب کمتر شده است.

وی ادامه داد: هنگامی که با خانواده بیماران تماس برقرار کرده و شرایط فعلی بیمارشان را بازگو میکنم بازخورد مبنی بر کم شدن استرسشان را دریافت می‌کنم و قطعا ادامه داشتن اجرای این طرح کمک بسیاری هم به خانواده بیمار و بیمارستان خواهد کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.