[ad_1]

منصور شیشه‌فروش چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: بارش‌ها و وزش باد شدید امروز منجر به فعال شدن رودخانه‌های اسفرجان و کهرویه در بالادست شهرضا و ایجاد سیلاب شد که این سیلاب به شهر منظریه رسید و منجر به آبگرفتگی حدود ۵۰ واحد مسکونی و خسارت وارد شدن به قنات ها و برخی روستاها شد.

منظریه شهری در جنوب شهرضا با حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت است.

وی با بیان اینکه نیروهای امدادرسان برای تخلیه آب از این واحدهای مسکونی اقدام کردند، اظهار داشت: میزان دقیق خسارت‌های وارد شده به شهرستان شهرضا فردا بررسی می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: امروز بارش های رگباری و وزش باد شدید در مناطق شرقی و جنوب استان اصفهان داشتیم که علاوه بر شهرضا منجر به ایجاد سیلاب در بالادست دهستان رامشه در جرقویه علیا در شرق اصفهان و وارد شدن خسارت به زمین‌های کشاورزی، قنات‌ها و سیل‌بندها شد.

شیشه فروش با اشاره به اینکه این بارش‌ها در تودشک و بن‌رود در شرق اصفهان نیز منجر به سیلاب و خسارت به مزارع و سیل‌بندها شد، افزود: وزش باد شدید در شرق مانند نایین، انارک و شرق و جنوب اصفهان باعث خسارت به شبکه برق، مزارع و درختان شد.

وی، میانگین بارندگی‌های سال زراعی جاری در استان اصفهان را ۱۵۸ میلی‌متر اعلام و خاطرنشان کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد کاهش دارد اما برابر با میانگین بلند مدت است.

به گفته وی، بیشترین بارندگی در سال زراعی جاری در آران و بیدگل، کاشان، اردستان و نطنز ثبت شده است.

شیشه فروش همچنین با اشاره به ورود حدود ۸۰ درصد از عشایر اصفهان به استان، گفت: آنها از پنجم اردیبهشت به مرور زمان وارد استان اصفهان شدند و غربالگری لازم برای آنها انجام شده است.

وی افزود: عشایر وارد شده به استان در ۳۰۰ نقطه اسکان یافتند و یک میلیون راس دام دارند.

عشایر استان اصفهان حدود ۹ هزار خانوار هستند.

اداره کل هواشناسی اصفهان امروز با هشدار سطح نارنجی درباره تشدید ناپایداری‌های همرفتی اعلام کرد که از بعدازظهر  چهارشنبه سی و یکم اردیبهشت رگبار شدید باران، گاهی همراه با رعد و برق، رخداد صاعقه و تگرگ، گاهی وزش باد شدید و وقوع توفان محلی در جنوب شرق، جنوب، جنوب غرب و مرکز استان رخ می‌دهد.
زمان پایان این پدیده جوی اواخر وقت چهارشنبه و اثر مخاطره، آب گرفتگی معابر عمومی، وقوع رواناب و جاری شدن سیلاب به صورت محلی اعلام شد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.