[ad_1]

به گزارش ایرنا، سرهنگ پاسدار سیاوش مسلمی  عصر روز شنبه در آستانه چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس در گفت و گو با خبرنگاران  طرح های آماده افتتاح را در بخش های راه و پل سازی ، آبرسانی ، لایروبی رودخانه ها و آببندان ها و تحویل کلید ۳۶ واحد مسکن محرومان اعلام کرد.

وی با اظهار این که همزمان در این هفته عملیات ساخت یکهزار واحد مسکن محرومان مازندران با مشارکت کمیته امداد امام خمینی ( ره ) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آغاز می شود، ادامه داد: افتتاح درمانگاه دیالیز آمل با حدود هفت میلیارد تومان از مهم ترین طرح های عمرانی در بخش سلامت استان است.

سرهنگ پاسدار مسلمی ساماندهی مزار شهدا ، افتتاح سه یادمان شهدا ، توزیع لوازم خانگی در قالب جهیزیه عروس را هم از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس معرفی کرد و گفت: طبق برنامه المان شهید خلبان پرویز ذبیحی نیز با حضور فرمانده ارتش جمهوری اسلامی در شهرستان جویبار افتتاح می شود.  

وی با بیان اینکه در چهلمین سالگرد دفاع مقدس ۲ هزار برنامه فرهنگی و اجتماعی در سطح نواحی و پایگاه های مقاومت شهرها و روستاهای استان مازندران برگزاری می شود، تصریح کرد: نشست پرستاران دفاع مقدس با پرستاران نسل جدید ، انجام شیفت ایثار با هدف کمک به واحد های تولیدی و صنعتی ، نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و برگزاری جشنواره های  شعر ، خاطره گویی و نقاشی از برنامه های هفته دفاع مقدس در مازندران است.

مسلمی همچنین با توضیح این نکته که جشنواره نقاشی با حضور ۴۰ هنرمند با موضوع طراحی صحنه های دفاع مقدس در ساری برگزاری می شود، اظهار داشت: جشنواره شعر دفاع مقدس نیز با ۱۳۰ شعر برگزار می شود که ۱۰ شعر برگزیده نیز در قالب یک کتاب به چاپ خواهد رسید.

وی گفت که دیدار با خانواده های شهدا ، تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس و دیدار بسیجیان سپاه کربلا با نماینده ولی فقیه از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس در مازندران است.

 فرمانده سپاه کربلای مازندران  بیان واقعیت های دفاع مقدس را یک امر ضروری و از وظایف مهم همه مسئولان دانست و افزود : دوران دفاع مقدس جهاد دینی و ملی ایران اسلامی است و باید به درستی برای نسل جوان امروز تبیین شود که جنگ هشت ساله علیه ایران یک جنگ بین المللی علیه آرمان و اهداف ها ی انقلاب اسلامی کشورمان بوده است.

مسلمی افزود : ایثار ، ایستادگی و مجاهدت هشت سال دفاع مقدس با اطاعت پذیری مردم از ولی فقیه رمز تداوم و گسترش انقلاب اسلامی است و این مقولات باید در چهلمین سالگرد دفاع مقدس برای همه به درستی تبیین و به صورت یک بصریت در جامعه نهادینه شود.

۳۱ شهریور تا ۶ مهر همزمان با سالروز آغاز هشت سال جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، با عنوان هفته دفاع مقدس نام‌گذاری شده است.

استان مازندران از بدو پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید، ۳۲ هزار جانباز و مجروح و ۲هزار و ۸۰۰ آزاده سرافراز تقدیم نظام اسلامی کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.