[ad_1]

شبکه خبری سی‌ان‌ان روز چهارشنبه با انتشار این خبر انتقادی گزارش داد:  قرار است نام دونالد ترامپ در گوشه پائینی تمامی چک هایی که برای میلیون ها شهروند آمریکایی ارسال می‌گردد، حک شود.

این رسانه خبری آمریکا ادامه داد: این موضوع  را نخستین بار نشریه آمریکایی «واشنگتن پست» متوجه شده و یک مقام عالی دولت ترامپ نیز این خبر را با این شبکه مورد تاییدقرار داده است.

این شبکه خبری ادامه داد: به گفته این مقام (اشاره ای به نام این فرد دراین گزارش نشد) این موضوع باعث تاخیر در روند ارسال چک های یاد شده خواهد گذاشت؛ درهمین حال وزارت خزانه داری آمریکا و کاخ سفید تاکنون حاضر به پاسخ گویی به سی‌ان‌ان نشدهاند.

با این حال سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده است چک‌های کمک مالی در زمان مقرر ارسال خواهند شد.

سی ان ان افزود: شخص رئیس جمهوری آمریکا حق اجازه هیچگونه اوراق بهادر را به دلیل اقدام سیاسی- تبلیغاتی ندارد، چک ها نیازمند سه امضا هستند که یکی از این امضاها مربوط به وزیرخزانهداری آمریکا است.

کارشناسان اقتصادی دراین باره می گویند ترامپ می خواهد به دریافت کنندگان کمک های مالی آمریکایی به نوعی یادآوری این نکته است که وی بوده این اقدام را برای آنان انجام داده و می تواند بعنوان یک تبیلغ انتخاباتی غیرمجاز برای وی محسوب شود.

بسته کمک های مالی دولت فدرال  برای مقابله با تاثیرات اقتصادی همه‌کیری ویروس کرونا در آمریکا، به مبلغ ۲.۲ تریلیون دلار توسط کنگره به تصویب و سپس از سوی شخص رئیس جمهوری آمریکا به امضا رسید.

قرار است تا ازبخشی از این مبلغ، ۵۰۰ میلیارد دلار به صنایع و شرکت های بزرگ، ۲۵۰ میلیارد دلار به مشاغل کوچک، ۲۵۰ میلیارد به افراد بیکار و ۱۵۰ میلیارد دلار نیز به بیمارستان ها در آمریکا تخصیص یابد.

کارشناسان و ناظران اقتصادی با توجه به روند همه‌گیری ویروس کرونا در آمریکا که به شدت تمامی ابعاد اقتصادی این کشور را فراگرفته است، این بسته کمک مالی را در آینده ای نزدیک ناکافی دانسته و بر نیاز  بسته کمک ها مالی دیگری به همین میزان اشاره دارند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا روز چهارشنبه در آمر یکا به ۶۱۴ هزار  و ۲۴۶ تن رسیده است، آمار جان باختگان هم ۲۶ هزار و ۶۴ تن گزارش شده است در حالی که ۳۸ هزار و ۸۲۰ نفر هم بهبود یافته‌اند.

**۱۳۰۲**

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *