[ad_1]

به گزارش ایرنا، همه ناراحت هستیم. حواشی زیاد این پرونده باعث شده تا با حساسیت و ناراحتی بیشتری به حساب و کتاب پولی بپردازیم که باید به حساب مارک ویلموتس ریخته شود. کسی که آمد، نتیجه نگرفت، رفت و پولی کلان را طلب کرد و حالا برنده راند اول شده است.

بله. راند اول. ضربه مهلکی به پیکره فدراسیون فوتبال وارد شده است. فدراسیون گیج شده و برنامه‌هایش نقش بر آب شده و از حریفِ فرصت طلب ضربه محکمی را خورده است. البته که پیش از این هشدار داده بودیم که باید مراقب بود و نباید اشتباهات مسابقات قبل را تکرار کنیم اما این اتفاق رخ نداد. حالا اما هنوز مبارزه تمام نشده است. تا وقتی داور دست ویلموتس را بالا نبرده فرصت برای جبران هست؛ هرچقدر کم. اگر تا اینجا را باخته‌ایم، از این پس را نبازیم و ورق را برگردانیم چون همچنان کورسوی امیدی وجود دارد.

گله‌ها به قوت خود باقیست و کسانی که در فدراسیون فوتبال، در بستن قرارداد کوتاهی کردند و ناشیانه پیش رفتند باید پاسخگو باشند. تاکتیک آنها برای حریفِ مشخص بود و پیش‌بینی‌اش را می‌کرد. اما  بازهم تکرار می‌کنیم؛ فرصت برای جبران هست. در حال حاضر سه کار توسط فدراسیون فوتبال باید انجام شود.

۱: شکایت به دادگاه عالی ورزش(cas):

تنها مرجعی که می‌تواند حکم را برگرداند و رای نهایی را به سود ما کند؛ دادگاه عالی ورزش است. جایی که خاطره خوبی از آن نداریم و بارها باشگاه‌های ما در آن محکوم و محروم شده‌اند اما به هر حال تنها نهادی است که باید شکایت خود را به رای صادره، به آنجا ببریم و مستندات قوی‌تر و جدید خود را اعلام کنیم تا شاید فرجی در این پرونده شود. باید منطقی باشیم و بدانیم که شانس چندانی برای برگرداندن ورق ماجرا نداریم اما به هر حال اگر یک درصد هم بخت داشته باشیم که داریم باید تا لحظه آخر تلاش کنیم. فدراسیون باید همین امروز کارهای شکایت خود به دادگاه عالی را انجام دهد و مقدماتش را فراهم کند. تاخیر انداختن در این کار باعث می‌شود تا جدیتِ حالا را نداشته باشیم.

۲: تقویت تیم حقوقی:

برای موفقیت در دادگاه عالی ورزش نیاز به یک تیم حقوقی قوی داریم. تیمی که در فاز اول پرونده حضور داشت مانند پرونده‌های قبلی ناتوانی خود را نشان داد و شکست خورد. فدراسیون فوتبال برای بازگشت به پرونده و ارائه یک دفاعِ قابل قبول نیازمند تیم پشتیبانی قوی است. تیم قبلی یا ضعیف بوده یا صلاحیت نداشته یا ….اما حالا نباید با ترکیب تیم بازنده به میدان برگردیم. فدراسیون باید تیم حقوقی جدید را استخدام کند و خط مشی مشخص را برایشان مشخص کند. افراد حقوقی حاضر در فدراسیون در جریان پرونده قبل نبودند و اختلافاتی نیز در این باره به وجود آمد. استتفاده کردن از تمام پتانسیل‌ها در این شرایط به ضرر فدراسیون نیست.

۳: گزارش مو به مو به مردم و رسانه‌ها:

در نهایت باید گفت ماجرای ویلموتس به جایی رسیده که پنهان کردنش از رسانه‌ها و مردم کار درستی نیست. افکار عمومی نسبت به این قضیه حساس شده و به حق هم این اتفاق رخ داده است. پرداخت مبلغ ۱۷۰ میلیارد تومان، آن هم برای کسی که هیچ کاری انجام نداده غیر قابل تحمل است. پس نیاز است که فدراسیون فوتبال از همین حالا مردم و رسانه‌ها را در جریان مو به موی این پرونده قرار دهد و مانند گذشته سعی در ایزوله کردن محیط پیرامون و اخبارش نداشته باشد چرا که به جز دور کردن رسانه‌ها از خودش هیچ سودی را به همراه نداشته است.

رسانه‌ها از “اطلاع نداشتن‌های ناتمام” کاظم طالقانی(عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال) به ستوه آمده‌اند. پس اصل را باید بر شفاف‌سازی و پاسخگویی گذاشت و تا لحظه آخر جنگید تا سناتور بلژیکی به چیزی که حقش نیست نرسد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.