سرسیلندر پیکان در دو نوع موتور انژکتوری و کاربراتوری تولید و در بازار فروش لوازم خودرو عرضه می شود. این قطعه به دلیل آنکه در تماس با دمای بالای موتور و محفظه احتراق قرار دارد از جنس فلز و پنبه نسوز تولید می شود تا در برابر گرما و دمای بالا از مقاومت لازم برخوردار باشد و دچار سوختگی زودهنگام نگردد. نتایج تست های خوردگی گواهی بر کیفیت بسیار بالای آلیاژ به کار برده شده در این محصول می باشد. میتوان گفت برای یک پاترول نمیتوان قیمت خاصی را براساس سال تولید آن تعیین کرد چرا که ممکن است بسته به تمیزی آن، بین دو خودرو هم مدل حتی اختلاف بالای 10 میلیون تومان نیز دید که این اختلاف قیمت میتواند چیزی در حدود 50 درصد قیمت نمونه سالم و گرانتر باشد که البته اصلا چیز سرسیلندر زانتیا دیوار عجیبی نیست. افزایش قیمت سوخت و آلودگی هوا خودروسازان را به سمت تولید مدل های دوگانه سوز سوق می دهد و پارس دوگانه سوز هم زاییده همین شرایط است. به دلیل تنفس بهتر موتور و بالا رفتن راندمان حجمی در این مدل قدرت به 110 اسب بخار افزایش یافت و گشتاور هم در دور 4250 به 155 نیوتن متر رسید. هر چند موتور پایه گازسوز بدون شک بازده بیشتری دارد ولی این موتور تغییر یافته نیز در حالت گازسوز و در دور موتور 3500 حدود 126 نیوتن متر گشتاور را تقدیم راننده سرسیلندر طلایی می کند.

سرسیلندر هوندا 200
این قدرت و گشتاور پایین بیشتر برای حرکت در مسیرهای کم و یا بدون شیب بزرگراه مناسب است. واشر سرسیلندر به عنوان قطعه ای که نقش مهمی در آب بندی و عملکرد مناسب موتور خودروی شما دارد، حساسیت فوق العاده ای داشته و نیاز به مراقبت از طریق بازبینی و کنترل دوره ای دارد. مجید شفیعی که یکی از تعمیرکاران این خودروها است در مورد آن می گوید: یکی از مشکلاتش که تا همین سه سال پیش هم وجود داشت رنگ پریدگی سپرها بود که با برخورد سنگریزه ها ایجاد می شود و کم کم به جایی می رسید که سپر نیاز به رنگ پیدا می کرد. در عوض ، می توان آن را با حدود 270 ماده معدنی مختلف مخلوط کرد که منبع اصلی آن سنگ معدن بوکسیت است. این خودرو را می توانید در دو تیپ 28513 و 28515 خریداری کنید. تفاوت این دو مدل این است که مدل 28513 دارای مالتیپلکس است ولی مدل 28515 دارای سيستم اتولاک، مستر لاک و اتوفلاشر (در ترمزهاي شديد با کاهش ناگهاني سرعت، فلاشرها روشن مي شوند) و تايمر چراغ سقف و آگاه كردن راننده از وضعيت باز و بسته شدن درب خودرو توسط چراغ های راهنما و سيستم اخطار سرقت ساده با استفاده از بوق خودرو بجاي آژير دزدگير هستند.

سرسیلندر کامل پارس Elx یکی دیگر از علائم سوختن واشر سرسیلندر تغییر رنگ روغن موتور خودرو است اگر آب به بدرون حفره روغن نفوذ کند، روغن به رنگ قهوه ای روشن در خواهد آمد و در زیر کاورهای سوپاپ های یا روی درپوش ورودی روغن به موتور قابل مشاهده است. کارخانه مصرف سوخت این خودرو را به صورت ترکیبی 7.2 لیتر در 100 کیلومتر اعلام کرده است که با توجه به شتاب پایین و وزن خودرو به نظر نمی رسد در شرایط واقعی قابل دستیابی باشد زیرا پارس اتوماتیک بیش از 250 کیلوگرم از 206 که صاحب اصلی موتور و گیربکس است سنگین تر است. این پیشرانه تنفس طبیعی با 8 سوپاپ و حجم 1.8 لیتر می توانست 97 اسب بخار نیرو در دور موتور 6000 تولید کند. این نیرو توسط شاتون که به پیستون متصل است به میللنگ منتقل میشود. با انجام دادن این کار، منجرب کم شدن اصطحکاک میان سیلندر و پیستون شده و از طرفی مانع از ساییدگی آن ها می شود. امید آذرزمانی- از میان خانواده پژو پارس کدام یک از نظر فنی کیفیت بهتری دارند؟

سرسیلندر کامل Ef7
792350/کیا-بهتر-است-یا-هیوندای برندهای خودروساز مختلفی را در ایران شاهد هستیم و در میان این برندها، خودراسازان آسیایی حضور بیشتری نسبت به برندهای اروپایی و آمریکایی سرسیلند خراب در کشور دارند. موتور پارس سال به دلیل تغییراتی اندک نسبت تراکم کمتری نسبت به مدل XUM ELX دارد و اسب های بخارش هم 10 اسب کمتر است. این خودرو نیز با موتور EUM 2.0 تولید میشد که به دلیل نسبت تراکم بالاتر نسبت به محصولی مانند پارس سال، 10 اسب بخار نیز قوی تر است چیزی در حدود 105 اسب بخار. این خودرو در سال 82 به تولید رسید و بسیار هم مورد توجه ارگان های دولتی قرار گرفت. ایموبلایزر هم برای مدل 28409 ارائه نمی شود اما در عوض رینگ های 15 اینچی ELX آلومینیومی هستند که کمی سواری و نمای آن را اسپرت تر جلوه می سرسیلندر جک دهند. از سوی دیگر ۲۰۶ صندوقدار بهخاطر مصرف سوخت کم و کیفیت بالا معروف است سواری هر دو ماشین تقریبا در یک همکلاس است و هر کدامشان طرفداران خاص خود را دارند که باعث میشود افرادی که بر سر دو راهی خرید آنها هستند در بلاتکلیفی سرسیلندر کوربالی بمانند. البته در مواردی سفارشی صندلیهایی بسیار خاص که در آن زمان به خلبانی معروف بود روی آن نصب میشد که هم گرمکن و هم سردکن داشت.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با سرسیلندر 206 تیپ 2 استوک وب سایت خود باشید.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.