[ad_1]

سید عباس موسوی روز پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه اردبیل افزود: اعتقاد داریم که ملت‌ها و دولت‌های منطقه هر چه قدر به هم نزدیک و صمیمی باشند به نفع کل مردم منطقه از جمله همسایگان خواهد بود.

وی تاکید کرد : گسترش ارتباطات فرهنگی، اقتصادی . دینی  بین کشورهای همسایه  باعث می‌شود خباثت دشمنان بویژه امریکا و اسراییل برای ایجاد دشمنی و برهم زدن روابط دوستانه و حسنه بین دولت ها و مردم منطقه خنثی شود.

موسوی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نگاهی آرمانی داشته و کشوری تاثیرگذار در مسایل جهانی است، بیان کرد: این امر باعث می‌شود که که دشمنانی داشته باشیم، اگر کشور بی خاصیت و بی ثمر بودیم  این همه دشمنی با ما نمی‌شد.

او با اشاره به اقدامات اقتصادی وزارت امور خارجه  اظهار کرد: در زمینه اقتصادی هم‌اکنون  وظیفه این وزارتخانه استفاده از ظرفیت همکاری با کشورهای همسایه می‌باشد و در این راستا استان‌های مرزی از جمله استان اردبیل نقش مهمی بر عهده دارند.

آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل نیز در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز با تحمل تحریم  و مشکلات اقتصادی در واقع تاوان استقلال و عدم وابستگی خود به استکبار  را می‌پردازد.

وی بیان کرد: آمریکا تلاش می کند که کشورهای دنیا ایالتی از ایالت‌های این کشور باشند و ایران هرگز زیر بار این خواست واشنگتن نرفته و همچنان بر شعار نه شرقی ، نه غربی و جمهوری اسلامی  باقی مانده  و  به این خاطر  تحت ظالمانه‌ترین تحریم ها قرار گرفته است .

وی با اشاره به پیشرفت‌های نظام جمهوری اسلامی گفت: امروز دوست و دشمن به پیشرفت های ایران اسلامی معترف هستند و همه می پذیرند که این نظام  در ابعاد مختلف موفق بوده است.

آیت الله عاملی با  اشاره به  ظرفیت‌های اقتصادی استان اردبیل از جمله مرزهای طولانی با جمهوری آذربایجان گفت: در شرایط اقتصادی فعلی کشور باید از این ظرفیت استفاده شود.

وی به موافقتنامه ایجاد شهرک صنعتی مشترک و بارانداز ریلی بین ایران و جمهوری اسلامی ایران در شمال استان اردبیل گفت: تحقق این توافقنامه‌ها می‌تواند رونق اقتصادی منطقه را در پی داشته و این به نفع اقتصاد کشور است.

امام جمعه اردبیل همچنین به ایجاد پالایشگاه در شمال استان اردبیل اشاره کرد و بیان کرد: مقام های جمهوری آذربایجان با انتقال روزانه 50 هزار بشکه نفت به این پالایشگاه و تحویل همین مقدار در خلیج فارس ابراز تمایل کرده‌اند و در صورت تحقق این مهم علاوه بر ایجاد فرصت‌های اشتغال  صنایع پایین دستی زیادی در این منطقه ایجاد خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه برای یک دیدار دو روزه چهارشنبه وارد اردبیل شد. وی قرار است از شهرستان‌های مرزی بیله سوار و پارس آباد مغان بازدید کند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *