[ad_1]

 احمد جمشیدی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با انتقاد شدید به داوری دیدار تیم ذوب‌آهن اصفهان  و ماشین‌سازی تبریز اظهارداشت: چه کسی جوابگوی مردم اصفهان خواهد بود در حالی که در بازی با ماشین‌سازی تبریز تیم داوری علنی سر تیم فوتبال ذوب‌آهن را برید.

وی با بیان اینکه باید به حال فوتبال ایران تاسف خورد، تصریح کرد: اتفاقاتی که در بازی ذوب‌آهن با ماشین‌سازی رخ داد قابل پذیرش برای مردم شریف اصفهان، کارگران، کارکنان زحمتکش کارخانه و باشگاه ذوب‌آهن و همچنین عدالتخواهان جامعه فوتبال ایران نیست.

وی ادامه داد: کمیته داوران، سازمان لیگ برتر و فدراسیون فوتبال ایران در برابر این بی‌عدالتی علنی موضع‌گیری روشن خود را اعلام کند و ما از حق مردم اصفهان و خانواده بزرگ ورزش ذوب‌آهن نخواهیم گذشت.

سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن با بیان اینکه قاسم حدادی فر کاپیتان خوش اخلاق ذوب‌آهن که سالها به عنوان برترین بازیکن اخلاق مدار فوتبال کشور انتخاب شده است، با کارت قرمز داور روبرو شد که بسی جای تعجب دارد.

وی افزود: همه فوتبال دوستان ، فیلم مسابقه ذوب‌آهن با ماشین‌سازی را نگاه کنند و ببینند که در این مسابقه چه بر سر ذوب‌آهن آمد.

وی تصریح کرد: اگر عملکرد به شدت ضعیف و غیرقابل دفاع  داور این دیدار، عمدی و حاصل جریانات پشت پرده مافیای فوتبال ایران باشد که این داور و دیگر دست اندرکاران این ناداوری علنی، تا ابد اسیر وجدان خود خواهند بود.

وی تصریح کرد:  اگر این اشتباهات سهوی باشد که باید تاسف خورد از عملکرد کمیته و دپارتمان داوری که چنین داور بی‌تجربه‌ای را برای این مسابقه حساس و ٦ امتیازی انتخاب و چیدمان کردند.

جمشیدی گفت: در حقیقت ما از تیم ماشین‌سازی شکست نخوردیم، بلکه تیم داوری و به ویژه داور اصلی این مسابقه شکست ناجوانمردانه را به ذوب‌آهن تحمیل کردند.

عضو هیات مدیره باشگاه ذوب‌آهن اصفهان افزود: بی صبرانه منتظر بازبینی فیلم این بازی توسط مسئولان امر در کمیته و دپارتمان داوری هستیم که به مردم استان اصفهان توضیح دهند.

تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز در دیدار خارج از خانه مقابل ذوب‌آهن اصفهان و در رقابتی که با تصمیمات بحث برانگیز داوری همراه بود به برتری ارزشمند ۲ بر یک دست یافت.

در همین ارتباط نشست اضطراری رئیس کمیته و دپارتمان داوری فدراسیون و ناظر داوری دیدار ذوب آهن و ماشین‌سازی با دبیرکل فدراسیون برگزار خواهد شد.

با اعلام رییس کمیته داوران این نشست به دستور دبیرکل فدراسیون و به جهت بررسی حوادث داوری و قضاوت تیم داوری دیدار پنجشنبه شب ذوب آهن و ماشین سازی برگزار خواهد شد.

نتایج این نشست به صورت شفاف به استحضار افکار عمومی خواهد رسید.

داور این دیدار سه پنالتی اعلام کرد، ۲ بازیکن را با کارت قرمز مواجه کرد و ۲ گل ذوب‌آهن را مردود اعلام کرد.

تیم ذوب‌آهن اصفهان بعد از این دیدار با ۲۵ امتیاز در رده یازدهم قرار گرفت و ماشین سازی تبریز با ۲۷ امتیاز به رده دهم لیگ برتر فوتبال کشور صعود کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.