[ad_1]

به گزارش ایرنا ، عبدالسلام در پیامی توئیتری همچنین از تمام ملت‌های منطقه خواست که علیه تهدیدات آمریکا متحد شوند.

پیش از این نیز دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن در بیانیه‌ای اقدام آمریکا در تعرض به هواپیمای مسافربری ایرانی را محکوم کرده بود.

دو فروند جنگنده «اف ۱۵» آمریکایی بعد از ظهر پنجشنبه (دوم مردادماه) در اقدامی غیر حرفه‌ای و تروریستی برای یک فروند هواپیمای مسافربری ایران که از تهران عازم بیروت بود، در آسمان سوریه مزاحمت ایجاد کردند، مزاحمتی که نزدیک بود، به یک فاجعه تبدیل شود.

این ۲ جنگنده‌ آمریکایی با قرار گرفتن در مسیر هواپیمای مسافربری شرکت ماهان ایران که راهی بیروت پایتخت لبنان بود، برای آن مزاحمت ایجاد کردند که با تغییر ارتفاع ناگهانی هواپیما، شماری از مسافران آن زخمی شدند و پس از فرود این هواپیما، مجروحان به مراکز درمانی به ویژه بیمارستان «رسول اعظم» (ص) ضاحیه بیروت منتقل شدند.

البته این اقدام تروریستی آمریکا علیه هواپیماهای مسافربری ایران برای اولین بار نبوده است؛ پرواز شماره ۶۵۵ ایران ایر نیز در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ با شلیک دو موشک از ناو «یواس‌اس وینسنس» متعلق به نیروی دریایی آمریکا بر فراز آب‌های خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۱ سرنشین آن نیز به شهادت رسیدند.

در دی ماه سال گذشته نیز پهپادهای آمریکایی در اقدامی خصمانه و تروریستی سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران را که نقش موثری در مبارزه با تروریسم منطقه‌ای داشت، به همراه «ابو مهدی المهندس» جانشین بسیج مردمی عراق و هشت نفر از همراهان آنها را در هنگام خروج از فرودگاه بغداد، ترور کرده و به شهادت رساندند.

با آغاز بحران سوریه در اسفند ماه سال ۱۳۸۹ و پس از آن تشکیل گروه‌های تروریستی همچون «داعش» و کشیده شدن این بحران به عراق در ۱۷ خرداد سال ۱۳۹۳، نیروی هوایی آمریکا و رژیم صهیونیستی عملا به عنوان نیروی هوایی تروریست‌ها وارد عمل شدند و بارها مواضع ارتش سوریه، جبهه مقاومت اسلامی و «الحشد الشعبی» را بمباران کردند که در اثر این اقدامات تروریستی، شمار زیادی از این نیروها به شهادت رسیدند.

در اواخر شهریور سال ۱۳۹۷ نیز در یک اقدام فریب چهار فروند جنگنده – بمب افکن «اف-۱۶ » متعلق به رژیم صهیونیستی در زمان حمله به خاک سوریه، موقعیت خطرناکی را در آسمان منطقه «لاذقیه» ایجاد کردند که در نتیجه آن هواپیمای ترابری – نظامی «ایل-۲۰» روسیه که ۱۵ نظامی روسی سرنشین آن بودند، توسط سامانه موشک «اس-۲۰۰» پدافند هوایی ارتش سوریه مورد اصابت قرار گرفته و در آبهای ساحلی دریای مدیترانه سقوط کرد که در نتیجه آن تمامی سرنشینان این هواپیما کشته شدند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *