[ad_1]

منوچهر دانشمند روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این کمک‌ها که با همکاری بنیاد برکت احسان و شرکت توسعه‌گران ستاد صورت گرفته، در زمینه‌های زیربنایی، مسکن محرومان، خدمات مالی و بیمه‌ای، جهیزیه و معیشتی است.

وی بیان داشت:همچنین حدود یک‌هزار و ۵۰۰مسکن ارزان قیمت در استان برای متقاضیانی که در طرح مسکن ملی ثبت‌نام کرده‌اند توسط شرکت توسعه‌گران ستاد ساخته می‌شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) هرمزگان خاطر نشان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس و نیازهای دانش‌آموزان، ۱۰هزار بسته نوشت‌افزار به ارزش هر بسته یک‌میلیون و ۵۰۰هزارریال بین دانش‌آموزان نیازمند استان توزیع شد.

دانشمند با اشاره به عملکرد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در هرمزگان تشریح کرد: در روزهای تاسوعا و عاشورا ۲۰هزار عدد آب معدنی بین هیئت‌های مذهبی استان توزیع شد.

وی اظهار داشت: استقرار بیمه برکت با هدف بیمه‌های درمانی به هزینه ۱۹۰هزار ریال برای هر فرد و نیز رایگان بودن درمان نازایی انجام شده است.

این مسوول یادآور شد: ستادفرمان‌حضرت‌امام(ره) هرمزگان از سال گذشته تاکنون، ساخت ۶۰مدرسه، احداث ۵۹مسجد، پخت و توزیع روزانه ۳هزار پرس غذای گرم به مدت۲۳روز و پاکسازی منازل از گل‌ولای و استقرار کاروان سلامت با تمام تجهیزات پزشکی و خدمات رایگان برای سیل‌زدگان جاسک و ارسال بسته معیشتی و مواد ضدعفونی به روستای تمبک در سیل میناب را انجام داده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) هرمزگان ادامه داد: همچنین ۳۲هزار و ۵۰۰بسته معیشتی به ارزش یکصد و چهار میلیون ریال و ۷هزار مواد ضدعفونی به همراه ماسک توزیع شده است.

دانشمند اضافه کرد: به منظور مبارزه با شیوع ویروس کرونا،۱۰کارگاه تولید ماسک راه‌اندازی و نیز روزانه در مدت یک‌ماه ۱۵۰۰عدد ماسک به هزینه۳۰میلیاردریال با همکاری ۱۲۰گروه جهادی توزیع شد.

خرید۵۳۳ هکتار زمین برای ایجاد پارک پتروشیمی در بندرعباس

وی ابراز داشت: با توجه به سال جهش تولید، زمینی به مساحت ۵۳۳هکتار از راه و شهرسازی برای ایجاد شرکت پارک پتروشیمی در بندرعباس با هدف اشتغالزایی ۳هزار نفر پیگیری و خریداری شد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) هرمزگان افزود: پیگیری اختصاص۷۱۶هکتار زمین در شرق جاسک برای احداث پالایشگاه نفت، آموزش تسهیل‌گران از سوی بنیاد برکت برای شناسایی شغل زودبازده در میناب، سیریک و جاسک از دیگر فعالیت‌های این ستاد از سال ۹۸ تاکنون است.

دانشمند اذعان داشت: تاکنون در شهرستان‌های میناب، سیریک و جاسک ۳۰۰شغل با پرداخت تسهیلات سود۴درصدی برای هر نفر۴۰۰میلیون ریال ایجاد شده است.

وی خاطر نشان کرد: توافقنامه‌ای بین ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با استانداری هرمزگان در راستای احداث رینگ و طرح توسعه جزیره هرمز برای حضور ۶هزار گردشگر منعقد شد.

به گفته این مسوول، اهدای ۵۶ سری جهیزیه به غیر از سال‌های گذشته به هرمزگان تعلق دارد که ۳۰سری آن برای زوجین جزیره هرمز بوده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمین(ره) هرمزگان یادآور شد: هم‌اکنون ساخت ۸مدرسه،۲باب مسجد، ۱۹خانه‌عالم در استان و احداث پایانه گردشگری و صنایع دستی در جزیره هرمز در دست اقدام قرار دارد.

دانشمند اظهار داشت: همچنین برگزاری رزمایش دوم احسان با توزیع۱۶۰هزارقطعه مرغ در محله‌های کمترتوسعه استان، پخت ۳هزار پرس غذای گرم از عید غدیرتا تاسوعا و عاشورا، اهداء لوازم بهداشتی، ضدعفونی، ماسک به مرکزعلوم پزشکی هرمزگان و همه شرکت‌کنندگان کنکور ، تعمیرات۲۰ منزل مسکونی نیازمندان بندرعباس از عملکردهای این ستاد به شمار می‌رود.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.