[ad_1]

شهرستان ساوه قطب صنعت، درآمد و اشتغال ایران است و جمعیت شهری آن در سالهای اخیر با رشدی فزاینده به دلیل مهاجرت هموطنان روبرو شده اما آنچه واضح است زیرساخت های رفاهی و ورزشی متناسب با جمعیت کنونی را ندارد.

طرح های آماده احداث، نیمه تمام و در دست اجرای حوزه ورزش ساوه به شرط تامین اعتبارات لازم و بهره برداری کامل می تواند گام بزرگی در راستای افزایش سرانه فضاهای ورزشی این شهرستان باشد که مردم و مسئولان امیدوارند حضور وزیر ورزش و جوانان سبب خیری برای تحقق این اهداف باشد.

رئیس اداره ورزش و جوانان ساوه در این خصوص به ایرنا، گفت: امیدواریم سفر وزیر ورزش و جوانان به ساوه علاوه بر افتتاح طرح های اجرا شده در زمینه مشکلات  اعتباری و منابع مالی نیز دستاوردهای مطلوبی به همراه داشته باشد.
«حامد توکلی» شامگاه چهارشنبه به ایرنا، گفت: در این سفر زمین چمن مصنوعی مجموعه ورزشی فجر که به نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی نامگذاری شده، به بهره برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: این زمین چمن مساحتی افزون بر ۱۲ هزار مترمربع دارد و برای احداث آن بیش از ۳۰ میلیارد هزینه شده است.
وی گفت: برای فاز دوم این مجموعه و ساخت جایگاه تماشاگران، سرویس بهداشتی و رختکن نیاز به تامین منابع مالی داریم که امیدواریم مورد عنایت وزیر ورزش و جوانان واقع شود.
توکلی اظهار داشت: یک باب سالن ورزشی چند منظوره ورزشی که توسط بخش خصوصی در انتهای شهرک علوی احداث شده نیز در سفر وزیر ورزش و جوانان به بهره برداری خواهد رسید.
به گفته استخر ویژه بانوان ساوه که چندی پیش با حضور استاندار مرکزی کلنگزنی شد نیز از دیگر طرح های عمرانی حوزه ورزش شهرستان ساوه است.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساوه اظهار داشت: در بخش نوبران نیز یک پروژه ملی احداث زمین چمن فوتبال نیمه تمام وجود دارد که با کمک نماینده مردم شهرستان در حال رایزنی برای اخذ اعتبار با هدف تکمیل فرایند ساخت آن هستیم و انتظار داریم مورد عنایت مقام عالی وزارت ورزش هم قرار گیرد.
به گفته توکلی در روستای «یاتان» هم احداث یک باب زمین چمن مصنوعی هفت نفره در دستور کار است.
وی افزود: اگر امسال اعتبارات مورد نیاز بخش ورزش تامین شود، آمادگی داریم که همه پروژه های ورزشی شهرستان را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.
وی در مورد روند بازسازی ورزشگاه شهید چمران نیز، گفت:  این مجموعه اکنون بصورت نیمه کاره است و برای تکمیل آن نیاز به تخصیص اعتبار داریم و اگر پارسال اعتبارات کامل تخصیص می یافت کار بازسازی کامل این مجموعه را به اتمام می رساندیم.
توکلی ادامه داد: در سال گذشته اعتبارات استانی و ۲۷ صدم درصد بصورت کامل تخصیص نیافت به همین دلیل بخش هایی از کار بازسازی ورزشگاه شهید چمران مانند جایگاه تماشاگران، چمن و نور را اجرا کردیم که دارای کیفیت بسیار مطلوبی است و حتی قرار است اواخر این ماه اردوی تیم فوتبال میبد یزد به مدت یک هفته و انجام مسابقه با تیم خوشه طلایی در این مجموعه برگزار شود.
رئیس اداره ورزش و جوانان ساوه گفت: نور عالی، کیفیت مطلوب چمن ورزشگاه چمران و وجود خوابگاه در درون مجموعه باعث شده که حتی فدراسیون فوتبال به تیم کاشان که در لیگ کشور حضور دارد پیشنهاد برگزاری اردو در این مجموعه داده شد.
وی تاکید کرد: همچنان منتظر سفر مقام عالی وزارت ورزش و جوانان به ساوه و بهره مندی مردم و جوانان این شهرستان از مزایای حضور ایشان هستیم.

گفتنیست هنوز تاریخ دقیق سفر وزیر ورزش و جوانان به ساوه مشخص نشده ولی انجام آن بسیار محتمل است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.